Wyprawka szkolna – co powinno znaleźć się w dziecięcym plecaku?

  • Akcesoria szkolne

Coraz bliżej końca wakacji, a co za tym idzie konieczne jest skompletowanie odpowiedniej dla naszego dziecka wyprawki szkolnej. Wybór jest naprawdę duży, dlatego pomagamy w wybraniu wyprawki nie tylko potrzebnej, ale również ciekawej dla samego dziecka.

Jak zakupić wyprawkę szkolną i nie zbankrutować?

Podręczniki, ubrania, artykuły papiernicze są z roku na rok coraz droższe. Z drugiej jednak strony nie można pozwolić sobie na ominięcie któregoś z tych punktów. By zatem zakupić przedmioty odpowiedniej jakości i nie wydawać “bajońskiej” sumy, dobrze jest korzystać z możliwości oszczędzania, jakie dają takie portale jak Zrabatowani.pl. Konieczne jest założenie bezpłatnego konta, a następnie każdorazowo pobierane kodów rabatowych, które obniżą ostateczną cenę w takich sklepach jak np. Niesamowite Zabawki oraz w ponad stu innych markach.

Ponadto warto jest wyprawkę szkolną kompletować w czasie, gdy w sklepach obowiązują największe obniżki cen, które zazwyczaj mają miejsce w okolicach połowy sierpnia. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie naprawdę dużej sumy pieniędzy.

Tornister

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki szkolnej jest zakupienie odpowiedniego plecaka. Warto jest wybierać takie modele, które posiadają gruby materiał oraz mocne szwy. Na zmienna pogodę przydatny będzie taki, który nie przemaka, dzięki czemu zawartość będzie odpowiednio zabezpieczona.

Z uwagi na duża ilość podręczników oraz innych przedmiotów szkolnych, dobrze jest zdecydować się na taki, który posiada kółeczka. Dzięki temu dziecko nie jest zmuszone do dźwigania ciężarów.

Artykuły papiernicze

Niezbędne będą oczywiście zeszyty. Najlepiej jest decydować się na takie, które posiadają miękką okładkę. W zamian za trwałość, korzystniej będzie jest kupić koszulki na zeszyty, które będą chronić przed ewentualnymi zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. Duży wybór tego typu produktów znaleźć można w salonach Empik.

Oczywiście nie można zapominać o komplecie długopisów. Warto jest zakupić od razu niewielki zapas lub zdecydować się na bardziej trwałą alternatywę jaką jest pióro.

W młodszych klasach niezbędne będą również kolorowe długopisy, falamastry i kredki. Tutaj przydadzą się głównie znane firmy, dzięki temu liczyć można na lepszą jakość. Uzupełnieniem tego zestawu będą farby i pastele. Ale, by móc rysować trzeba mieć na czym. Nie obędzie się zatem bez bloku rysunkowego często również takiego, który posiada kolorowe kartki. Nie można zapominać o nożyczkach, kleju, taśmie oraz strugaczce.

Ubrania

Konieczne jest również zapewnienie odpowiedniego ubioru. Na zajęcia z wychowania fizycznego niezbędne będą koszulka oraz wygodne spodenki. Do chodzenia po szkole buty sportowe, najlepiej z białą podeszwą. Warto jest wybierać sprawdzone marki i wydać początkowo nieco więcej, by nie było potrzeby wymieniania ich po kilku tygodniach.

Pomimo iż jesień jeszcze nie przyszła, dobrze jest także pomyśleć o ubraniach wierzchnich, które będą się sprawdzać przez większość roku szkolnego.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj