Olejowanie włosów. Sprawdź, który olej jest dla Ciebie

  • Pielęgnacja włosów

Lśniące i nawilżone włosy to pragnienie wielu kobiet. Jednak, żeby móc się nimi pochwalić, należy najpierw zatroszczyć się o ich pielęgnację. Naturalnym sposobem na dbanie o włosy jest korzystanie z olejków – środków pozbawionych sztucznych składników. Olejowanie włosów może dać wspaniałe rezultaty, ale wiele zależy od właściwego doboru substancji oraz znalezienia najlepszej dla siebie techniki aplikacji.

Rodzaje włosów

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki olej powinnaś stosować, na początek postaraj się określić, jaki masz typ włosów. Rozróżnia się trzy rodzaje:
• niskoporowate,
• średnioporowate,
• wysokoporowate.

Włosy określane jako niskoporowate nie potrzebują silnych środków do pielęgnacji, dlatego wystarczą im olejki złożone z nasyconych kwasów tłuszczowych o niewielkich cząsteczkach. Do takich należy olej z babassu, kokosowy oraz palmowy. Wiele z nich możesz znaleźć na Allegro – platformie, która akceptuje kody rabatowe. Zdobądź je i kupuj olejki taniej!

Właścicielki włosów średnioporowatych najczęściej muszą sobie radzić z takimi problemami jak, np. rozdwojone końcówki, przesuszenie, skłonność do wypadania czy brak blasku. Na szczęście olejowanie włosów może pomóc przywrócić właściwy wygląd włosom. W tym celu warto wypróbować m.in. olejki ze słodkich migdałów, macadamia lub z jojoby. Ten ostatni znajdziesz w korzystnej cenie w ofercie sklepu beGlossy.

Najwięcej uwagi wymagają włosy wysokoporowate, które wyróżniają się suchością oraz łamliwością, co wiąże się z nadmiernym wysuszeniem. Na dodatek nie są przyjemne w dotyku i sprawiają wrażenie szorstkich. Wymagają one jak najszybszej regeneracji. Jeżeli uważasz, że Twoje włosy są wysokoporowate, sięgnij po olej z pestek dyni albo winogron. Pożądane efekty może też dać olej lniany, sojowy i inne z grupy olejów zawierających kwasy wielonienasycone. Drogerie Hebe oferują szeroki wybór tego typu śroków – sprawdź aktualne promocje i żniżki, a na pewno uda Ci się znaleźć olejek w atrakcyjnych cenie.

Należy pamiętać, że olejki mogą mieć inne działanie dla różnych osób, dlatego warto poeksperymentować i wypróbować kilka rodzajów. Ta metoda ułatwia znalezienie najlepszego dla siebie środka, który będzie skutecznie dbał o pielęgnację włosów.

Olejowanie włosów – sposoby aplikacji

Znalezienie odpowiedniego olejku to tylko połowa sukcesu. Trzeba jeszcze wiedzieć w jaki sposób go aplikować, by korzystanie z niego mogło przynieść spodziewane efekty. Przede wszystkim należy pamiętać, że w przypadku olejów, więcej nie znaczy lepiej – nakładanie zbyt dużej ilości tego środka może prowadzić do niechcianych rezultatów, np. szybszego przetłuszczania się włosów.

Metod prawidłowego olejowania jest wiele. Przykładowo, możesz spróbować aplikacji na sucho – wtedy wystarczy tylko nałożyć olejek na dłonie i dokładnie pokryć nim suche włosy. Z kolei decydując się na olejowanie na mokro, kładziesz olej na wilgotne włosy, świeżo po ich umyciu i odsączeniu nadmiaru wody. Warto wypróbować także dodawanie kropli złocistego płynu do szamponu albo maseczki na włosy. W zależności od potrzeb, można też ograniczyć się do nakładania olejków wyłącznie na określone partie włosów, np. końcówki (jeśli się rozdwajają).

Testowanie to klucz do znalezienia najbardziej optymalnej metody pielęgnacji włosów z pomocą olejków. Właśnie dlatego, dobrym pomysłem jest próbowanie różnych sposobów aplikacji i sprawdzanie, które z nich najbardziej Ci odpowiadają. Systematyczne stosowanie olejków powinno przynieść efekty w postaci elastycznych i lśniących włosów.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj