Jak romantycznie oświetlić wnętrze? Najlepsze inspiracje dla każdego domu.

  • Romantyczne światło w domu

Światło w domu odgrywa równie ważną rolę, co wykończenie pomieszczeń pod względem rodzaju mebli czy kolorów. To za jego pomocą można dopełnić lub stworzyć romantyczny klimat, który wprowadzi domowników w miły nastrój. Oto kilka wskazówek jak tego dokonać.

Barwa żarówek

Największe znaczenie w kwestii tworzenia klimatu za pomocą oświetlenia ma rodzaj barwy, jaka zostanie do tego celu wykorzystana. Chłodne odcienie budują nastrój surowości, czystości i najlepiej sprawdzają się do takich pomieszczeń jak gabinet czy łazienka.

Romantyczne wnętrze to takie, które kojarzy się z ciepłem i przytulnością. Dlatego tworząc ten rodzaj nastroju należy wybierać żarówki, które będą dawały ciepłą barwę. W sklepach takich jak Conrad nie tylko dostępna jest dobrze rozbudowana usługa pod względem natężenia poszczególnych barw, ale również pod względem samego rodzaju żarówek. Dobrze jest sięgać po LED, ponieważ pozwalają one na energooszczędność, a dzięki promocji na Zrabatowani.pl możesz liczyć na zwrot kosztów zakupu, czyli cashback.

Umieszczenie oświetlenia

Wybór rodzaju żarówek jest połową zadania na drodze do osiągnięcia romantycznego klimatu. Ważne jest również to, jak dane oświetlenie umieścimy. Romantyczny klimat kojarzy się ze swego rodzaju tajemniczością, dlatego należy zrezygnować z oświetlania absolutnie całego pomieszczenia. Dlatego pomysł na umieszczenie jednego punktu świetlnego powinno być porzucone na rzecz kilku mniejszych, ulokowanych w różnych miejscach pomieszczenia.

Idealnym do tego zadania rozwiązaniem będzie kupno niewielkich lampeczek lub oświetlenie punktowe. Stróżka wychodzącego światła sama w sobie jest niewielka, jednak umiejscowiona blisko jasnych powierzchni jak np. ściana, da piękną łunę, której blask będzie się pięknie rozmywał.

Innym pomysłem jest zamontowanie oświetlenia, które jest schowane i niewidoczne, a jednocześnie daje piękne podświetlenie. Może być ono umieszczone pod lustrem, w podwieszanym suficie czy pod meblami. To rozwiązanie nie tylko daje piękne oświetlenie, ale również idealnie stapia się z wykończeniem pomieszczenia, niezależnie od tego w jakim klimacie jest utrzymane.  Szeroki wybór oświetlenia znaleźć można w salonach Jula, w atrakcyjnych cenach oraz na promocji.

Różne źródła światła

Warto pamiętać o tym, że romantyczny klimat jest budowany nie tylko poprzez stałe oświetlenie, ale równie takie, które stanowi dodatkowy element wystroju pomieszczenia. Dobrym przykładem jest kominek, który można zainstalować nie tylko w domach, ale teraz również w mieszkaniach. Kominki elektryczne nie muszą wcale zajmować dużo miejsca, a dzięki nim w pokojach takich jak sypialnia, pojawia się nowe i dające romantyczny wydźwięk źródło światła.

Warto sięgać po mniej skomplikowane rozwiązania jakimi są świeczki. Wiele rodzajów nie tylko daje piękne światło, ale również niektóre firmy oferują piękne pachnące świeczki, które będą świetnym uzupełnieniem romantycznego klimatu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj