Back to school – przybory szkolne

  • Przybory szkolne

Rozpoczęcie roku szkolnego coraz bliżej — najwyższy czas na zakupy przyborów szkolnych. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w plecaku i jak taniej kupić niezbędne akcesoria do szkoły.

Back to school – przygotowania

Wyprawka szkolna jest dość dużym wydatkiem dla rodziców, dlatego lepiej nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę. Kupując świadomie i na spokojnie można wiele zaoszczędzić. Warto przygotować listę niezbędnych akcesoriów szkolnych i kierować się nią podczas zakupów — uniknie się w ten sposób niepotrzebnych wydatków.

Listę przedmiotów najlepiej przygotować wraz z dzieckiem, sprawi mu to dużą frajdę, poza tym to ono wie najbardziej, czego potrzebuje. Zasada jest taka, że im mniejsze dziecko, tym więcej przyborów — nie kupuj jednak wszystkich rzeczy na początku roku, mogą się nie przydać. Pamiętaj też o tym, że kilka tygodni po rozpoczęciu roku akcesoria szkolne będą dużo tańsze, wiele sklepów organizuje sezonowe wyprzedaże. Warto również sprawdzić bieżące promocje oraz zdobyć kody rabatowe na wybrane produkty. Przybory szkolne w atrakcyjnych cenach można znaleźć w dużych marketach oraz w sklepach internetowych np. w Papierowo.pl.

Niezbędne przybory szkolne

Lista artykułów, które przydadzą się w szkole, jest zależna od wieku dziecka. Młodsi uczniowie potrzebują zdecydowanie większej ilości artykułów plastycznych, a starsze karteczek do organizacji, notatników oraz kalkulatora. Poniżej opisujemy najważniejsze artykuły dla uczniów.

Piórnik jest jednym z podstawowych akcesoriów szkolnych. Można kupić taki z wyposażeniem lub zakupić przybory samodzielnie. Powinny się w nim znaleźć długopisy w różnych kolorach, pióro na naboje, ołówki, temperówka, gumka, niełamliwe kredki, linijka, ekierka, nożyczki, taśma klejąca, korektor oraz barwne mazaki – dla starszych dzieci zakreślacze w różnych kolorach. Warto zakupić artykuły do pisania na zapas, gdyż szybko się zużywają. Pozwól, aby Twoje dziecko wybrało piórnik i jego wyposażenie samodzielnie. Szeroka oferta przyborów w promocyjnych cenach dostępna jest na Electro.pl. Sklep akceptuje kody rabatowe na wybrane produkty.

Szkolne zajęcia nie odbędą się także bez zeszytów – przed zakupem ustal grubość notatnika i jego rodzaj (linia, kratka, czysty). Ogranicz liczbę grubych zeszytów i tych w twardych oprawach — to dodatkowy ciężar. Niech Twój uczeń sam wybierze okładkę, unikaj jednak trendów — ceny mogą być dwa razy wyższe. Warto zakupić kilka dodatkowych zeszytów na zapas. Sprawdź koniecznie aktualne promocje w sklepie InBook.

Pamiętaj także o artykułach plastycznych, które są niezbędne na zajęciach z plastyki oraz techniki. Najważniejsze z nich to blok rysunkowy i techniczny (biały i kolorowy), papier kolorowy, bibuła, kredki ołówkowe, świecowe i pastele, plastelina, modelina, klej w sztyfcie, farby plakatowe i akrylowe oraz pędzle o różnej grubości i teczki do zapakowania prac. Te produkty zawsze warto mieć w domu — zajęcia plastyczne rozwijają kreatywność dziecka oraz są doskonałym pomysłem na rodzinne popołudnie. Artykuły plastyczne można kupić na kilka tygodni po rozpoczęciu roku szkolnego, ceny powinny być znacznie niższe. Zajrzyj do sklepu Urwis.pl i skorzystaj z proponowanej zniżki.

Jaki plecak wybrać?

Na sam koniec pozostaje wybór plecaka, który to wszystko pomieści, a jednocześnie będzie wygodny i wytrzymały. Dla młodszych dzieci doskonałym rozwiązaniem jest tornister — jest odpowiednio usztywniony, dlatego ułatwia zachowanie prawidłowej postawy. Jednak ważne, aby nie był zbyt ciężki oraz miał szerokie ramiona — takie same wymagania powinien spełniać plecak dla starszych dzieci. Dobrym rozwiązaniem są także tornistry na kółkach, szczególnie jeśli zawartość plecaka jest ciężka. Droga do szkoły nie powinna być jednak zbyt wyboista.  Pamiętaj także, że design plecaka to coś, czego nie możesz pominąć przy wyborze — dla dziecka ma to największe znaczenie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj