Buty do biegania – czym powinny się wyróżniać?

  • Dobre buty do biegania

Bieganie jest formą aktywności fizycznej, która z pewnością przynosi wiele pozytywnych aspektów. By jednak czerpać z tego prawdziwą przyjemność podstawą są odpowiednio dobrane buty. Podpowiadamy na co należy zwracać szczególną uwagę podczas ich zakupu.

Rozmiar buta

Rozmiar biegowych butów jest nieco skomplikowany, ponieważ nie wystarczy wybrać jedynie taki rozmiar, jaki nosi się na co dzień. Dlatego nie jest szczególnie polecane wybieranie tego typu garderoby przez internet, ponieważ nie daje to możliwości przymierzenia.

Przede wszystkim warto jest się do takiego sklepu jak Decathlon wybrać w okolicach popołudniowych. Jest to podyktowane tym faktem, iż noga w ciągu dnia męczy się i nieco puchnie. Tym samy rozmiar stopy może ulec nieco zmianie.

Stopa musi bardzo dobrze leżeć, dlatego konieczne jest zawsze mierzenie dwóch butów naraz. Tutaj, inaczej niż w przypadku tradycyjnych butów trzeba czuć od razu swobodę – brak jakichkolwiek ucisków czy niewystarczająca ilość miejsca. Inaczej niż w przypadku butów tradycyjnych, but do biegania nie może się „rozchodzić” – musi od razu pasować.

Sama stopa powinna mieć nieco miejsca, ponieważ podczas biegania porusza się bardzo szybko, dlatego zazwyczaj wybiera się numerację nieco większą niż zazwyczaj. Jednocześnie but nie może spadać.

Rodzaj powierzchni

Ważne przed zakupem jest ocenienie po jakiej powierzchni będziemy zazwyczaj biegać, bowiem od tego uzależniony jest rodzaj podeszwy buta. Jeżeli częściej będziemy biegać po asfaltach, ubitych drogach lub po porostu po bieżniach należy wybierać buty które mają nieco bardziej miękką podeszwę. Są one często dużo bardziej elastyczne oraz miękkie – bardzo dobrze dopasowują się do stopy.

Jeśli natomiast zależy nam na butach, które sprawdzą się w nieco bardziej wymagających warunkach, jak np. polne ścieżki pokryte kamieniami i piachem, należy oglądać wyłącznie modele o utwardzonej podeszwie. Ich nieco bardziej twarda struktura sprawi, że stopa będzie dużo znacznie stabilniejsza, a przede wszystkim odpowiednio chroniona.

Czy marka ma znaczenie?

Często podczas wyboru butów do biegania pojawia się pytanie, czy konieczne jest sięganie po buty z najwyższej półki, czy można otrzymać dobrą jakość za niską cenę. Niestety w przypadku tak specjalistycznych butów warto jest stawiać na najlepsze marki, jakie są dostępne w niskich cenach w sklepie Martes.

Jest to przede wszystkim podyktowane tym, iż buty od znanych producentów oferują najnowszy rodzaj technologii. Nie jest to fakt bez znaczenia, bowiem dzięki temu komfort użytkowania, jak i samo bezpieczeństwo stopy znacznie wzrasta. Buty tej klasy zapewniają właściwą filtrację powietrza, jak i są niezwykle wygodne.

Ponadto producenci dbając o najwyższą jakość obsługi klienta oferują atrakcyjne warunki, jeśli chodzi o ewentualny zwrot towarów. Jest to szczególnie ważne w przypadku butów do biegania, bowiem tego typu sport nierzadko powoduje uszkodzenia na powierzchni obuwia.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj