Hotel czy hostel – jak wybrać odpowiednie miejsce na nocleg dla całej rodziny?

  • Hotele i hostele dla rodziny

Podróżowanie z całą rodziną znacznie różni się od podróży służbowych czy nawet kilkudniowych wypadów we dwoje. Wybór właściwego zakwaterowania na rodzinne wakacje jest bardzo ważną sprawą. Podpowiadamy, czy hostele mogą być odpowiednim wyborem oraz na jakie hotele warto zwracać uwagę.

Czy hostel jest odpowiedni dla rodziny?

W ostatnich kilku latach bardzo popularne na podróżniczych szlakach stały się hostele. Są to miejsca zazwyczaj tymczasowego zakwaterowania (ok 1-2 noce), które przede wszystkim przyciągają tym, że są tanie. Fakt ten sprawia, że jakość usługi jest adekwatna do ceny. Nie należy więc się spodziewać, że warunki w jakich będzie się spało będą luksusowe. Oczywiście na Booking nie brakuje miejsc, gdzie można znaleźć hostele czyste i zadbane, jednak warto wiedzieć, że są to miejsca w których zazwyczaj śpią studenci oraz osoby młode.

Ponadto sposób rozmieszczenia łóżek również jest dość nietypowy, bowiem w jednej sali może spać nawet kilkanaście osób naraz. Łazienka oraz toaleta również jest wspólna lub przypada na kilka pokoi naraz. Jak zatem widać, hostel nie jest najlepszym miejscem na spędzanie czasu z rodziną, chyba, że jest to jedynie przystanek na drodze do wymarzonego hotelu w pełni przystosowanego dla rodziny.

Jak wybrać hotel dla rodziny?

Jeżeli w rodzinie znajdują się małe dzieci, wybór odpowiedniego hotelu powinien być przede wszystkim podyktowany tym faktem. Na Hotels.com nie brakuje tanich i ciekawych ofert, które są stricte adresowane dla rodzin z dziećmi. Wnika to z faktu, iż nasze małe pociechy zazwyczaj potrzebują o wiele więcej atrakcji, by uznać wakacje czy wypad za „udany”. Warto jest to brać pod uwagę, ponieważ może to zagwarantować wiele spokoju oraz wolnego czasu, który podczas wakacji jest ważny.

Podczas wyboru hotelu dla całej rodziny warto jest brać pod wagę to, czy hotel oferuje jakiś rodzaj opieki nad dzieckiem, nawet przez kilka godzin. Najlepiej, jeśli przy tym możliwe jest skorzystanie z jakiejś sali zabaw. Dzięki temu rodzice czy starsze rodzeństwo będzie miało nieco spokoju dla siebie.

Liczy się również rodzaj atrakcji, który jest przystosowany pod oczekiwania dziecka. Mniejsze z pewnością odnajdą się w miejscach, gdzie czeka na nich dużo niespodziewanych atrakcji i bodźców. Nieco większe pociechy będą usatysfakcjonowanie takimi miejscami jak baseny czy siłownie.

Warto również przed dokonaniem rezerwacji w hotelach dowiedzieć się, czy oferowane jest menu, które będzie odpowiednie. Dzieci zazwyczaj mają o wiele większe wymagania kulinarne, dlatego możliwość doboru menu pod własne potrzeby czy w ogóle menu stricte dziecięcego, będzie z pewnością dużym atutem dla wielu rodzin z dziećmi.

Ważna jest również rodzinna atmosfera. Hotele dla rodzin powinny być przede wszystkim spokojne i ciche, by wspólnie spędzone chwile były przede wszystkim miłym doznaniem, generującym wspomnienia na lata.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj