Jak oszczędzać na co dzień?

  • Mądre planowanie wydatków

Mało kto może powiedzieć, że lubi oszczędzać – najczęściej kojarzy się nam to z odmawianiem sobie przyjemności i wyrzeczeniami. Wcale jednak nie musi tak być! Dzięki umiejętnemu zarządzaniu domowym budżetem, z niczego nie trzeba rezygnować. Poniżej prezentujemy kilka prostych rozwiązań, które warto wprowadzić do codziennego życia.

Planowanie budżetu

W pierwszym kroku przygotuj listę stałych wydatków. Podziel produkty, które planujesz kupić na działy: jedzenie, kosmetyki, odzież i rzeczy do domu. Możesz dodać też własne kategorie. Następnie sprawdź, gdzie najtaniej możesz dostać towary ze wskazanych grup oraz aktualne proponuje jedne z najtańszych artykułów spożywczych. Nie zawsze są to produkty markowe, jednak rozpoznawalne logo niekoniecznie świadczy o wysokiej jakości oferowanej rzeczy. Zawsze sprawdzaj etykiety i wybieraj tańsze zamienniki.

Ubrania, kosmetyki i sprzęty domowe warto zamówić przez internet – ceny zazwyczaj są dużo niższe niż w punktach stacjonarnych. Masz też dużo większy wybór. Postaraj się również zdobyć specjalne kody rabatowe do sklepów, w których kupujesz najczęściej.

Jeśli nie lubisz internetowych zakupów, to zajrzyj do supermarketów – często oferują duże cotygodniowe promocje. Lidlw poniedziałki, czwartki i soboty. Ceny są tak atrakcyjne, że klienci czekają w kolejce jeszcze przed otwarciem sklepu.

Programy lojalnościowe dla stałych klientów

promocje. LidlZorientuj się, jakie sklepy znajdują się w Twoim mieście. Następnie regularnie sprawdzaj nadchodzące promocje z podziałem na działy, które aktualnie Cię interesują. Dobrze jest przeglądać oferty w gazetkach oraz zainstalować aplikacje sklepu na smartfonie. Telefoniczną kartę rabatową dla klientów wprowadził m.in. Rossmann – promocje dla zarejestrowanych użytkowników bywają naprawdę duże. W małych i dużych punktach sprzedaży coraz bardziej popularne stają się także plastikowe karty dla stałych klientów. Warto zapytać o warunki na jakich możemy je otrzymać oraz co dzięki nim zyskamy. Na przykład aktualne promocje Biedronki wysyłane są regularnie w formie sms-a, dzięki czemu klient jest zawsze na bieżąco. Interesujący program lojalnościowy „Skarbonka” wprowadził także Auchan. Promocje jakie oferuje ten popularny hipermarket pozwalają sporo zaoszczędzić. Pieniądze zgromadzone w skarbonce można wydać już przy następnych zakupach.

Wyjście na zakupy

Zanim wybierzesz się do sklepu, przygotuj dokładną listę potrzebnych rzeczy. Pomoże Ci to w uniknięciu impulsywnych decyzji, których potem będziesz żałować. Najkorzystniej wychodzi robienie cotygodniowych zakupów w dużych supermarketach. Zaoszczędzasz nie tylko pieniądze na paliwo, ale też cenny czas – możesz go przeznaczyć na zdobycie dodatkowych funduszy.

Jeśli preferujesz kupowanie wszystkiego w jednym miejscu, sprawdź koniecznie promocje Tesco. W głównych punktach sprzedażowych tej firmy możesz znaleźć zarówno produkty spożywcze, ubrania, jaki i artykuły gospodarstwa domowego. Warto zwrócić szczególną uwagę na dział artykułów sezonowych.

Niższe rachunki

Postaraj się wprowadzić kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci na stałe obniżenie rachunków. Gaś światło zawsze, gdy opuszczasz pomieszczenie, pierz tylko wtedy, gdy pralka jest pełna, zakręcaj wodę biorąc prysznic i myjąc zęby, nie zostawiaj włączonych urządzeń (nawet w trybie czuwania), a te które możesz – wymień na energooszczędne.

Porównaj oferty kilku różnych dostawców dla usług, z których korzystasz. Interesujące oferty na internet i telefon możesz znaleźć m.in. w Orange. Promocje proponowane przez tę firmę prezentują się naprawdę korzystnie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj