Ciekawe książki na wiosnę

  • Książki w wolnym czasie

Spacer, przekąska i ciekawa książka przeczytana na ławce w parku – to chyba najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu i jednocześnie okazja do skorzystania z ładnej pogody. Co, jeśli jednak książka nie okazuje się na tyle ciekawa, aby z przyjemnością oddać się lekturze? Mamy dla Was kilka propozycji, które są warte uwagi i idealnie wpasują się na wiosenną aurę.

Szykuj formę na lato!

Wiosna to przede wszystkim myśl o tym, że już za chwilę zrzucimy z siebie ciężkie kurtki i swetry, na rzecz plażowych strojów. Jednak warstwa tłuszczyku nagromadzona przez zimę, może ten plan nieco pokrzyżować. Nic jednak straconego, ponieważ wiosna to czas, kiedy książek traktujących o dietach i zdrowym odżywianiu wychodzi najwięcej! Godna uwagi jest przede wszystkim druga część słynnej już książki „Nowa Jadłonomia”, znanej blogerki Marty Dymek. Pierwsza część cieszyła się niesłychaną popularnością, przede wszystkim ze względu na wielki kulinarny talent autorki, który sprawia, że łączy ona nietypowe smaki, które z pozoru do siebie nie pasują, ostatecznie tworząc smaczne kompozycje. Ponadto wszystko oparte jest na naturalnych, zdrowych składnikach. Książka polecana jest przede wszystkim wegetarianom, ale również tym, którzy chcą się nimi stać. Pozycja jest już dostępna w atrakcyjnej cenie księgarni Inbook.

Innym przykładem książki, która jest polecana wiosną i właśnie ukazała się jej druga część to „Zielone koktajle dla mam i dzieci”. To propozycje dla miłośników zmiksowanych owoców… i warzyw! Idealny sposób na detoksykację organizmu oraz szansa na zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów, jeszcze przed latem.

Wieczór z kryminałem

Miłośnicy gęsiej skórki na pewno czują się ukontentowani rozbudowaną propozycją rynkową, jaka obecnie jest dostępna w polskich księgarniach, na przykład w Ravelo. W tym temacie nie brakuje wybitnych pisarzy skandynawskich, których śladem od kilku lat podążają polscy autorzy. Warto wymienić tu niezwykle utalentowanego Remigiusza Mroza, który serią swoich powieści spore grono wiernych czytelników. Jego najnowsza powieść „Deniwelacja” to umieszczona w polskich Tatrach tajemnicza historia o domniemanym seryjnym zabójcy…

Godną uwagi polską autorką kryminalną jest oczywiście Katarzyna Bonda. Pod koniec zeszłego roku ukazał się 3 z 4 tomów „Lampiony”, o policjantce Saszy Załuskiej. Osadzone w polskich realiach historie, gdzie jednym z głównym bohaterów jest… miasto Łódź, są niepokojące i wciągające zarazem. Cała serię polskich kryminałów i nie tylko, można nabyć w niskich cenach w księgarni Muza.

Coś lekkiego

Powracająca do polskich księgarni za sprawą filmu książką „Sztuka kochania” zaskakuje swoją aktualnością. Rewolucyjna pozycja, która nie tylko poruszyła wyobraźnię Polaków, ale przede wszystkim nauczyła ich czerpania przyjemności z intymności. Nowe wydanie jest dodatkowo poszerzone o rozdział o temat związany z antykoncepcją.

„Magia olewania” to z kolei propozycja dla nas wszystkich. Książka odpowiada na pytania – jak nie przejmować się rzeczami nieistotnymi, kiedy mówić „nie” oraz jak przestać rozważać to, co powiedzą o nas inni. Polecamy!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj