Żółty w modzie!

  • Żółty w modzie!

Kolor żółty to niekwestionowany kolor tego sezonu. Mowa jest tu nie tylko o modzie, ale również o wykończeniu wnętrz. Ten nietypowy trend wprowadza wiele radości do codziennego życia, dlatego warto z niego korzystać. Zobacz jak!

Żółty w modzie

Takie sklepy jak Gemre czy Limango pełne są dodatków oraz odzieży w kolorze żółtym. Ten oryginalny kolor początkowo zdawał się nie przyjąć. Chociaż klienci mogli nabyć szeroką gamę produktów w tym kolorze, za niską cenę, nie korzystali szczególnie ochoczo z tej okazji. Gdy jednak żółty okazał się być paletą barw pasującą niemal do każdego koloru, wówczas szczególnie panie, oszalały na jego punkcie.
Sklepy oferują wiele, jednak nie znaczy to, że żółty będzie prezentował się zawsze nienagannie. Jest kilka zasad, których należy się trzymać wybierając dodatki i ubrania w tym kolorze

  • Powinny unikać go osoby wysokie – szczególnie jeśli mowa o długich swetrach czy spodniach. Tak intensywny kolor na tak dużej powierzchni może budzić negatywne skojarzenia oraz jeszcze bardziej podkreślać ewentualne niedoskonałości ciała
  • Uwaga na zdobienia w tym kolorze – jeśli masz jasną bluzkę z żółtymi plamkami, upewnij się, że nie wyglądają one jak plamy z brudu. Również rozmieszczenie żółtych elementów na ubraniach jest bardzo ważne. Unikaj tych w okolicach pachwin, ponieważ będą wyglądały jak nieestetyczne przepocenie.
  • Nie każdy żółty to bezpieczny kolor – chociaż rzeczywiście zestawia się go bardzo dobrze, nasycenie i intensywność odcienia robi sporą różnicę w prezentacji. Jeśli chcesz wybrać najbardziej uniwersalny odcień, zdecyduj się na ciepły, nieco musztardowy.
  • Przemyśl ubieranie jedynie żółtego – o ile nie jest to sukienka, zestawienia żółtego z żółtym lub ubieranie się jedynie w ten kolor może być bardzo ryzykowne. Trudno będzie osiągnąć ładny efekt.

Żółte dodatki

Jeśli nie chcesz ryzykować ubierania odzieży w żółtym kolorze, rozważ zestawienie dodatków w tym odcieniu. Może to być delikatny akcent, np. pasek lub torebka. Pamiętaj jednak, by reszta stroju była wówczas odpowiednio stonowana. Postaw na proste kolory takie jak czerń czy biel. Żółty będzie się na ich tle prezentował nieziemsko!

Unikaj jednak tego koloru w okolicach twarzy. Nie wszystkie tony cery będą prezentować się w takim zestawieniu korzystnie. Kolor ten może wyciągnąć mankamenty buzi, jak np. cienie pod oczami.

Żółty w przestrzeni

Co prawda malowanie ścian na żółto nie jest na powrót modne, jednak umieszczanie go jako dodatki w wystroju wnętrza – jak najbardziej! Pamiętaj, by nie był on akcentem dominującym w dobrze nasłonecznionych pokojach. Wówczas efekt, szczególnie latem, może okazać się za mocny. Niech odcień ten będzie równowagą do ciemnych pomieszczeń oraz silnych akcentów, w stonowanej stylistyce. Jego wprowadzenie będzie powiewem świeżości i bardzo dobrym wizualnym balansem.

Możesz zakupić niemal dowolny mebel czy dodatek w tym kolorze. Również moda obfituje w ciekawe propozycje. Nie bój się i korzystaj z tego niezwykle radosnego koloru, jakim jest żółty.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj