Złota czy srebrna biżuteria – jaką wybrać?

  • Złota i srebrna biżuteria

Kobiety od zawsze dzielą się na zwolenniczki srebrnej biżuterii i na te, które wybierają złote dodatki. Jednak oprócz osobistych preferencji, wybierając kolor biżuterii, powinniśmy kierować się typem urody, aby dodatki podkreślały naszą urodę. Wybierasz złoto czy srebro?

Dobrze dobrana biżuteria dodaje kobiecie uroku, wdzięku i klasy, a piękne kolczyki lub naszyjnik mogą stać się doskonałym dopełnieniem stroju. Biżuteria podkreśla również osobowość właściciela. Z artykułu dowiesz się, czy do Twojego typu urody bardziej pasuje złoto czy srebro.

Typ urody a kolor biżuterii

Poleca się, aby biżuterię dobierać do typu urody. Kobiece typy urody są nazywane od pór roku – możemy wyróżnić wiosnę, lato, jesień i zimę. Każdy z nich charakteryzuje się pewnymi określonymi cechami, więc z łatwością zorientujesz się, do którego typu urody należysz. Przy wyborze biżuterii kluczowy jest przede wszystkim odcień skóry.

Wiosna i jesień należą do ciepłego typu urody, lato i zima zaś do zimnego. Zobaczmy, czym się różnią.

  • Ciepły typ urody – skóra ma ciepłe, brzoskwiniowe tony; przedstawicielkami wiosny i jesieni są zazwyczaj naturalne blondynki o niebieskich oczach; do kobiet w tym typie urody najlepiej pasuje złoto
  • Zimny typ urody – skóra o różowym lub oliwkowym zabarwieniu; kobiety o zimnym typie urody charakteryzują się ciemnymi lub platynowymi włosami; przedstawicielki zimy lub lata powinny wybierać srebrną biżuterię

Wciąż nie wiesz, do którego typu należysz? Pomocne okazuje się również sprawdzenie koloru żył, najlepiej po wewnętrznej stronie nadgarstka. Przedstawicielki ciepłego typu urody posiadają żyły o zielonym zabarwieniu, a dla zimnego typu urody charakterystyczny jest niebieski kolor żył.

Czy można łączyć złotą i srebrną biżuterię?

Wciąż popularne jest przekonanie, że nie powinno się łączyć złotej i srebrnej biżuterii. Jest to oczywiście mit, a te dwa kolory biżuterii możesz nosić ze sobą. Kluczem jest umiejętne dobieranie dodatków, np. podobnych do siebie elementów, jak chociażby dwóch drobnych łańcuszków. Wtedy pasują one do siebie i się uzupełniają. Założenie srebra i złota może być świetnym sposobem na podkreślenie indywidualizmu. Taki zabieg doda Ci charakteru.

Wiele kobiet po ślubie rezygnuje z noszenia srebrnych pierścionków, ponieważ wybierają złote obrączki. Kolor obrączki nie jest jednak przeszkodą do noszenia srebrnej biżuterii, a dobrze dobrane srebrne pierścionki mogą doskonale uzupełniać prostą, złotą obrączkę.

Skorzystaj z rabatów i ciesz się nową biżuterią dopasowaną do Ciebie

Skoro wiesz już, jakim typem urody jesteś, to czas zrobić zakupy i cieszyć się nową biżuterią. Zrabatowani przygotowali dla Ciebie specjalną ofertę. Dzięki udostępnianym przez nas promocjom możesz kupić biżuterię z rabatami oraz uzyskać zwrot części kwoty na konto. Już dziś kup taniej biżuterię znanych marek, takich jak W.KRUK, Apart czy Pandora.

Nie musisz już martwić się tym, jak dobrać biżuterię do typu urody, więc skorzystaj z naszych promocji i rusz na zakupy!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj