Jakie zabawki warto kupić dla psa?

  • zabawki dla psa

W sklepach zoologicznych można znaleźć ogromny wybór zabawek dla psów. Niedoświadczonego właściciela taka ilość gadżetów może przyprawić o zawrót głowy. Jak mądrze wybierać zabawki dla czworonoga, aby pies rzeczywiście z nich korzystał?

Zabawki dla psa należy dobierać w zależności od jego potrzeb – niektóre czworonogi będą potrzebowały intensywnych zabaw węchowych, a inne takich aktywności, które będą od nich wymagały dużej dawki ruchu. Wybranie odpowiedniej zabawy powinno być sprawą indywidualną, można jednak wyróżnić kilka zabawek, które doskonale sprawdzą się w przypadku większości psów.

Jakie są najlepsze zabawki dla psa?

Codzienna zabawa z psem jest ważna zarówno dla pupila, jak i dla jego właściciela. Czas przeznaczony na zabawę jest istotny w codziennej rutynie psa i sprawia, że pies nie organizuje sobie czasu sam, np. gryząc buty. Zabawki pozwalają psu na rozładowanie pokładów energii, a zmęczony psiak raczej zrezygnuje z prób niszczenia mebli. Zatem jakie zabawki wybrać?

Snack ball

Snack ball to świetna zabawka dla psów, pobudzająca czworonogi do ruchu, a jednocześnie rozwijająca węchowo. Snack ball to gadżet, przy którym pies na pewno się zmęczy, więc właściciele ruchliwych piesków będą zadowoleni. Zabawka najczęściej wykonana jest z gumy lub wysokiej jakości plastiku (posiadającego certyfikaty bezpieczeństwa). Do środka piłeczki wkłada się różnego rodzaju smakołyki lub suchą karmę, a pies może turlać kulę łapką i uwalniać jej zawartość.

Maty węchowe

Mata węchowa to gadżet zdobywający obecnie coraz większą popularność. Maty węchowe składają się z różnego rodzaju kieszonek i innych miejsc, w których można ukryć smakołyki dla czworonoga. Takie szukanie smaczków wymaga od psa nie tylko dobrego węchu, ale i myślenia – maty węchowe uczą psy koncentracji na zadaniu oraz dostarczają potrzebnych bodźców. Specjaliści polecają stosowanie maty węchowej zarówno u szczeniaków, jak i u starszych psów.

Gryzaki

Słowo “gryzak” pewnie kojarzy Ci się z zabawką przeznaczoną dla ząbkujących niemowlaków. Gryzaki dla psów przeznaczone są głównie dla szczeniąt, które poznają otoczenie właśnie poprzez wkładanie przedmiotów do pyska. Ale gryzaki sprawdzą się też u starszych psów, pomagając im spożytkować nadmiar energii i dostarczając niezbędnych bodźców. W zależności od potrzeb można wybierać  różne rodzaje gryzaków, np. gryzaki naturalne (w formie suszonego mięsa i innych produktów odzwierzęcych) lub gryzaki gumowe.

Zabawki dla psa – skorzystaj z rabatów

Kluczowym elementem w wybieraniu zabawek dla psa jest dobranie gadżetu do potrzeb pupila. Mimo starań może jednak zdarzyć się tak, że Twojemu psiakowi nie do końca będzie odpowiadała zaproponowana przez Ciebie forma zabawy. Co wtedy? Konieczne będzie ponowne zrobienie zakupów. Warto więc skorzystać z promocji na gadżety dla czworonogów. Zrabatowani przygotowali dla Ciebie rabaty w sklepach Fera i Krakvet.

Nie czekaj i zrób zakupy dla swojego pupila w promocji już dziś!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj