E-book czy audiobook – co wybrać?

  • E-book czy audiobook

Tradycyjne książki papierowe powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej osób korzysta za to z e-booków i audiobooków. Czym różnią się między sobą te dwie, nowoczesne formy książek i które rozwiązanie powinieneś wybrać dla siebie?

Papierowe książki są coraz mniej popularne z wielu powodów. Przede wszystkim, zajmują one sporo miejsca. Raz przeczytana książka ląduje na półce, a wolna przestrzeń nieubłaganie się kurczy. Poza tym, tradycyjne książki są coraz droższe. Czy e-booki i audiobooki stanowią lepsze rozwiązanie? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie promocje przygotowali dla Ciebie Zrabatowani.

Czym jest e-book?

E-book to nic innego jak elektroniczna książka. Żeby skorzystać z tego rozwiązania, nie potrzebujesz specjalnego czytnika, możesz bowiem pobierać e-booki na swój smartfon lub komputer. Aby móc sprawnie korzystać z książek elektronicznych, urządzenie musi być jedynie w specjalne oprogramowanie, pozwalające na odczytywanie plików o charakterystycznym formacie. E-booki najczęściej możliwe są do pobrania jako .epub lub .mobi, choć spotykany jest też format .pdf.

Na korzyść e-booka przemawia przede wszystkim wygoda. Elektroniczną książkę łatwiej zabrać ze sobą w podróż lub czytać w transporcie publicznym w codziennej drodze do pracy. To także oszczędność miejsca – e-booki trzymamy na jednym urządzeniu i nie potrzebujemy kolejnych półek, na które można by odłożyć przeczytane książki.

Minusem książek elektronicznych jest oczywiście konieczność posiadania naładowanego urządzenia. Nie przeczytasz e-booka, jeśli Twój czytnik lub smartfon się rozładują. Akurat pod tym względem królują  tradycyjne książki papierowe, które co prawda zajmują sporo miejsca, ale możesz je czytać właściwie w każdych warunkach.

Czym jest audiobook?

Do książek elektronicznych należą również audiobooki, czyli książki czytane. Takie rozwiązanie, podobnie jak e-book, pozwala na poznanie książki w każdych warunkach, nawet niesprzyjających czytaniu. Korzystanie z audiobooków może być przydatne zwłaszcza dla osób, które mają problemy ze wzrokiem lub nie chcą go obciążać, np. czytając przy słabym świetle. Audiobook jest świetnym prezentem chociażby dla osób starszych, które z powodów zdrowotnych nie mogą sobie pozwolić na pochłanianie książek papierowych. Ucieszą się też z nich osoby, które dużo podróżują samochodem.

Audiobook czytany przez profesjonalnego lektora pozwala na głębsze zanurzenie się w lekturze, niekiedy ułatwia także interpretację książki. To szczególnie pomocne w przypadku trudniejszych utworów i tomików poetyckich. Plusem audiobooka jest też fakt, że możesz słuchać go właściwie na każdym urządzeniu, również korzystając z telewizora lub radia samochodowego.

Skorzystaj z kuponów Zrabatowanych i kup w promocji na e-booki i audiobooki!

To co wybierasz, e-booki czy audiobooki? Dzięki nam nie musisz się zastanawiać, bo jedno i drugie możesz kupić z rabatami w Virtualo, dodatkowo uzyskując zwrot części wydanej kwoty na konto. Szeroki wybór audiobooków i słuchowisk oferuje również Audioteka. Zrób zakupy już dziś i przygotuj się na długie zimowe wieczory spędzane pod kocem, z kubkiem ciepłej herbaty w dłoni!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj