Jakie zabawki dla malucha warto kupić w promocji?

  • Zabawki

Zabawa jest jedną z najważniejszych aktywności dziecka. Zabawki powinny być dostosowane przede wszystkim do wieku i etapu rozwoju, na którym obecnie znajduje się maluch. Jak mądrze je wybierać, aby posłużyły dziecku jak najdłużej oraz miały walory edukacyjne?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i wielu z nas stanie przed dylematem, jakie prezenty wybrać dla najmłodszych członków rodziny. W artykule podpowiadamy, jak dobrać zabawki do etapu rozwoju dziecka. Zrabatowani przygotowali także dla Ciebie specjalne promocje.

Zabawa – przede wszystkim dostosowana do wieku

Kluczem udanej zabawy jest dobranie jej do wieku dziecka. W przypadku, gdy zabawka będzie zbyt prosta lub zbyt skomplikowana, maluch łatwo się zniechęci i nie będzie po nią sięgał. Warto również unikać zbyt głośnych i zbyt kolorowych zabawek. A zatem jakie zabawki wybierać?

Zabawki dla niemowląt

W pierwszych miesiącach życia powinniśmy zaproponować maluszkowi zabawki, które będą rozwijały jego zmysły wzroku i słuchu. Najlepszym wyborem będą wówczas wszelkiego rodzaju grzechotki oraz zabawki, które wydają dźwięk, gdy się poruszają. Zwróć jednak uwagę na rodzaj wydawanego przez zabawkę dźwięku oraz jego natężenie. Zabawką dla niemowlaka może być również karuzela wieszana nad łóżeczkiem. Te zwykle wydają kojące dźwięki, a obracając się, pobudzają maluszka do wodzenia wzrokiem. Zabawki zarówno dla młodszych, jak i dla starszych, kupisz z promocjami w sklepach Smyk.

Zabawki dla starszych dzieci

Dzieci w wieku około pół roku zaczynają doskonalić różne umiejętności, jak chociażby koordynację ręka-oko. Wyostrza się też wzrok malucha. Wówczas przychodzi czas na wszystkie te zabawki, które dziecko może samodzielnie chwycić oraz na gadżety pobudzające do poznawania nowych materiałów i kształtów.

W miarę, gdy dziecko zaczyna samo się poruszać, najpierw raczkując, a potem stawiając pierwsze samodzielne kroki, warto zainwestować we wszystkie zabawki, które będą pobudzały malucha do ruchu, czyli np. pchacze lub zabawki, które można za sobą ciągnąć. Zabawki wspierające rozwój dzieci możesz kupić w sklepie ePinokio, korzystając z naszych rabatów.

Starsze dzieci, po ukończeniu około roku, doskonalą już nabyte umiejętności oraz rozwijają koordynację ruchową. Warto je w tym wspierać, kupując zabawki, które wymagają ruchu i sprawności. W przypadku starszych dzieci świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju książeczki oraz zabawki, które pozwalają maluchom na naśladowanie rodziców, np. zabawkowe kuchnie czy warsztaty z narzędziami. Ten etap rozwoju jest również momentem, w którym dziecku można zaproponować zabawy kreatywne – maluch jest już gotowy, aby rozwijać wyobraźnię i poznawać otaczający go świat. Szeroką ofertę zabawek kreatywnych odnajdziesz w sklepie AleMaluch, który przygotował dla Ciebie promocję.

Wybierając zabawki dla najmłodszych, należy brać pod uwagę przede wszystkim ich wiek. Dobrze dobrana zabawka posłuży dzieciom przez dłuższy czas, wspierając ich rozwój oraz pomagając odkrywać świat.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj