Sprzęty w nowoczesnej kuchni

  • Sprzęt do kuchni

Przyszła wiosna, nadszedł też czas na zmiany w Twoim domu. Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia jest niezbędna, aby stworzyć dogodne warunki do gotowania i jedzenia posiłków. Co myślisz o tym, aby znalazły się w niej sprzęty, które ułatwią to zadanie?

Co w praktyce oznacza nowoczesna kuchnia? Otóż jest to kuchnia ergonomiczna, posiadająca nowe technologiczne rozwiązania, ułatwiająca Ci życie oraz taka, z której po prostu korzystasz z przyjemnością. Jakie sprzęty umożliwią Ci stworzenie takich warunków?

Okap lub pochłaniacz, czyli czyste powietrze w kuchni

Na rynku można znaleźć ogromną liczbę funkcjonalnych okapów i pochłaniaczy zapachów. Jakie masz opcje? Bardzo ważne przy wyborze tego typu sprzętu jest określenie, czy masz oddzielny kanał wentylacyjny, do którego możesz podłączyć urządzenie. Jeżeli jest taka możliwość, bo mieszkasz w domu jednorodzinnym, to zainwestuj w klasyczny okap z odprowadzeniem zanieczyszczeń i zapachów. Jeżeli mieszkasz w bloku, w którym jest wspólna wentylacja – wybierz elektryczny pochłaniacz z filtrami. Ważną informacją przy zakupie jednego lub drugiego sprzętu jest moc wciągania – dostępne są klasy od A do G, które określają energooszczędność oraz poziom głośności. Jeżeli masz aneks kuchenny połączony z salonem, to niezbędny będzie niski poziom hałasu. Na koniec nie zapomnij o modelu dobranego do swojego wnętrza – wybór masz naprawdę spory. Na rynku dostępne są pochłaniacze kominowe, wyspowe, sufitowe, do zabudowy, podszafkowe i wiele więcej.

Piekarnik – niech pieczenie będzie przyjemnością

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć innowacyjnego piekarnika z nowoczesnymi funkcjami. Teraz pieczenie jest łatwe i przyjemne. Oprócz klasycznych opcji dostępne są dodatkowe udogodnienia, takie jak wyświetlacz LCD z intuicyjnymi piktogramami, idealna kontrola temperatury dzięki termosondzie, alarm informujący o końcu pieczenia, automatyczne wyłączenie pieczenia itd. Oczywiście, im wyższa półka cenowa, tym więcej elektronicznych bajerów. Godna uwagi jest funkcja czyszczenia pyrolitycznego – nie trzeba szorować urządzenia, ponieważ dzięki wysokiej temperaturze wszelkie brudy są zamieniane w pył, który następnie usuniesz za pomocą ścierki. Kolejną ciekawą możliwością jest podwyższona górna granica temperatury – aż do 300 st. C.

Robot kuchenny, bez tego już się nie obejdziesz

Takie wielofunkcyjne urządzenia są obecnie napakowane mnóstwem interesujących opcji. Znajdziesz tańsze i droższe warianty, a od ceny uzależnione są możliwości danego urządzenia. Każdy model ma do zaoferowania rozdrabnianie, ugniatanie, miksowanie i mieszanie. Te z wyższej półki cenowej oferują jeszcze więcej. Teraz możesz gotować na parze lub indukcyjnie, wyciskać soki, zagniatać ciasto bez brudzenia rąk, kontrolować temperaturę czy korzystać z wbudowanej wagi. Urządzenia te mają kilka automatycznych programów, dzięki którym praca będzie łatwa i wydajna.

Czajnik też może umilić Ci życie

Czy chcesz mieć zwyczajny czajnik, czy może coś więcej? Nowoczesne czajniki wyposażone są w płaskie grzałki i automatyczne wyłączniki, ale czy możesz otrzymać jeszcze więcej. Świetną i bardzo praktyczną opcją jest grzanie wody do określonej temperatury – potrzebujesz 80oC? Nie ma problemu – w droższych modelach masz możliwość ustawienia aż 5 temperatur. Ponadto masz cyfrowy wyświetlacz i automatyczną pokrywę, która zapobiega poparzeniu. Fantastyczną, ekonomiczną funkcją jest też podtrzymywanie ciepła – oszczędzasz w ten sposób zarówno czas, jak i prąd.

Chcesz mieć nowoczesną, dobrze wyposażoną kuchnię? Zapoznaj się z ofertą sieci RTV EURO AGD i skorzystaj z atrakcyjnych rabatów!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj