Zaplanuj wyjazd na majówkę!

  • Jedź gdzieś na majówkę

Weekend majowy to długo wyczekiwana okazja na odpoczynek. W ciągu kilku dni wolnego można wiele zobaczyć i zregenerować siły. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, kiedy starannie przygotowałeś się do podróży. Jak zrealizować swój pomysł na majówkę, by móc się nią cieszyć?

Majówka samolotem – gdzie polecieć?

Planowanie zacznij od wyboru środka transportu. Jednym z szybszych jest bez wątpienia samolot, jednak podróże nim kojarzą się niektórym z wysokimi cenami biletów. W rzeczywistości nie tak trudno jednak trafić na korzystne okazje. Tanie linie lotnicze proponują promocje, dzięki którym można bez obciążenia dla portfela polecieć, np. do Paryża, Oslo albo innego miasta, jakie jest akurat proponowane przez przewoźnika. Jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o okazjach, zacznij śledzić strony specjalizujące się w wyszukiwaniu tanich lotów albo zapisz się na newslettery przewoźnika Lot.

Atrakcyjne ceny mają też loty krajowe. Pogoda na majówkę (a przynajmniej na niektóre dni) ma dopisywać, więc warto wykorzystać okazję i polecieć do Gdańska – wybrać się na spacer brzegiem morza, zobaczyć zabytkową fontannę Neptuna albo odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności. Ciekawą destynacją, choć nieco mniej oczywistą, będą też Katowice. Można spędzić długie godziny w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki albo Muzeum Śląskim i przy okazji skosztować regionalnej śląskiej kuchni.

Pomysł na majówkę

Samolotem nie można jednak dolecieć wszędzie. Czasem samochód może okazać się wygodniejszym środkiem transportu. Zmotoryzowani powinni jednak pamiętać, by przed wyjazdem zrobić przegląd samochodu i przygotować go do dłuższej trasy. Należy też sprawdzić, gdzie można natknąć się na remonty dróg. Takie informacje znajdują się na stronie na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Osoby, które nie posiadają własnych czterech kółek, mogą skorzystać z oferty BlaBlaCar i dołączyć do podróżujących jadących w tym samym kierunku. Dodatkowo, dla korzystających z tej usługi przygotowano pewne zniżki. Opłaca się sprawdzić jeszcze ceny biletów na pociąg albo wsiąść na rower – to zdecydowanie najtańsza opcja.

Tylko gdzie pojechać? Miłośnikom ruin starych zamków i pieszych wycieczek powinien się spodobać Szlak Orlich Gniazd w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, majówka na Mazurach też może być dobrym pomysłem, o ile lubisz spędzać wolny czas nad wodą i w otoczeniu przyrody. W Polsce jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, a weekend majowy to okazja, by zobaczyć chociaż część z nich!

Gdzie spać?

Kiedy kwestia dojazdu jest już rozwiązana, należy zastanowić się nad noclegiem. Najwygodniejsze są zazwyczaj hotele, ale nie każdy może sobie pozwolić na wykupienie apartamentu w jednym z nich. Na szczęście użytkownicy portalu hotels.com mogą liczyć na zniżki – akceptowane są tam kody rabatowe. Poza tym weekend majowy ma miejsce jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, co oznacza niższe ceny. Można też pomyśleć o alternatywach dla hotelu. Stosunkowo niskie opłaty naliczają hostele, ale jeśli nie lubisz dzielić pokoju z dużą liczbą nieznanych ludzi, dobrym pomysłem jest Airbnb, które pozwala na wynajęcie pokoju bądź mieszkania na określony czas, a proponowane ceny są niejednokrotnie niższe niż hotelowe. Osoby, którym niestraszne niskie temperatury mogą tez rozważyć wypad pod namiot.

Szukając atrakcyjnych ofert noclegowych, opłaca się pytać znajomych, którzy wcześniej odwiedzili interesujące Cię miejsca i mogą polecić (lub odradzić) konkretne ośrodki i domy wypoczynkowe. Jeśli nie znasz nikogo takiego, sprawdź fora podróżnicze, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami z wyjazdów. Być może tam znajdziesz potrzebne informacje.

O czym jeszcze pamiętać?

Planując wypoczynek nie zapomnij o tym, że technologia czasem zawodzi, dlatego dobrze jest mieć przy sobie kartkę z wypisanymi numerami alarmowymi. Szczególnie w górach brak internetu nie jest rzadkim zjawiskiem, dlatego należy mieć je zawsze przy sobie. Przezorny zawsze ubezpieczony, więc zainwestuj również w mapę okolicy, do której się wybierasz i przewodnik. Z kolei przy wyjazdach za granicę, przydatne może się także okazać ubezpieczenie turystyczne. Jeśli zadbasz o wszystkie te sprawy, niewiele będzie Cię w stanie zaskoczyć podczas majowego weekendu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj