O co chodzi z HDR? Najciekawsze modele telewizorów z pełnym 4K / Ultra HD

  • Nowoczesne technologie w Twoim domu

Nowe technologie obecnie notują tak duży postęp, że wiedza na ich temat wymaga niemal nieustannego aktualizowania. A przecież każdy z nas chce poszczycić się najnowszą technologią, w szczególności, jeśli chodzi o taki sprzęt jak telewizor. Przybliżmy więc nieco nowości i podpowiadamy co wybrać, by być zadowolonym.

Czym jest technologia HDR?

Pojęcie HDR wywodzi się w rzeczywistości z fotografii i jest ono skrótem słów High Dynamic Range. Jest to technika, której zadaniem jest doświetlenie wszystkich elementów fotografii w taki sposób, aby miały one jednolite nasycenie kolorów i jasności. W chwili obecnej technika ta ma być wprowadzona również do świata obrazu ruchomego. Jaki jest tego cel? Przede wszystkim zastosowanie właśnie takiej głębi obrazu sprawi, że będzie prezentował się o wiele bardziej realistycznie, niż do tej pory. Ludzkie oko będzie mogło przekazywać obraz w takiej jakości, że mózg będzie je rejestrował niemal jako realistyczne – brzmi kusząco, prawda?

Warto również dodać, że połączenie już znanej technologii, jaką jest 4K oraz wprowadzenie dużo większej jasności, jaką niesie ze sobą HDR, bez jednoczesnego oślepienia widza, to technologia, która powoli jest wprowadzana na rynek. Skutecznie wprowadzane są zarówno pierwsze modele telewizorów tego typu, jak również filmy np. na DVD.

Jak pozyskać technologię HDR?

Przede wszystkim należy nastawić się na to, iż jest to technologia na tyle „młoda”, że klienci mogą cieszyć się jej szerokim spektrum możliwości jedynie w modelach, które zostały wyprodukowane po 2016 roku włącznie. Specjalne logo „UHD Premium” określa czy dany model obsługuję tę technologię.

Za duchem czasu idzie z pewnością firma Samsung, która wypuściła na rynek serię telewizorów SUHD:

  • Z płaskim ekranem: KS7000, KS8000
  • Z zakrzywionym ekranem: KS7500, KS9000, KS9500

Telewizory z 4K

Póki co technologia dopiero wkracza na rynek, dlatego miłośnicy prawdziwie realistycznych doznań podczas oglądania ulubionego serialu muszą uzbroić się w cierpliwość i zadowolić się technologią 4K. Tego typu sprzęt kupowany jest na długie lata, dlatego warto jest kupować go u sprawdzonego źródła, jakim są z pewnością sklepy typu OleOele oraz Electro. Dobrze, jeśli dany sprzęt jest zakupiony podczas promocji lub obniżki cen, jednak nie powinien to być czynnik decydujący o zakupie. Najlepiej jest patrzeć na wygodne rozwiązania, jak np. sterowanie urządzeniem za pomocą smartfona, który w dzisiejszych czasach jest zawsze przy nas – z pewnością nie zgubi się jak np. pilot. W telewizorach liczy się jednak nie tylko obraz, ale również dźwięk, dlatego jeśli posiadamy własny sprzęt audio, warto jest zwracać uwagę na możliwości podłączenia go. Ponadto dobrze, jeśli dostępne są funkcje sieciowe – dzięki temu telewizor będzie służył nie tylko do oglądania telewizji, ale również staje się przeglądarką sieciową o imponujących rozmiarach.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj