Zamiennik choinki na święta

  • Zamiennik choinki na święta

Co zamiast choinki?

Budowanie świątecznego klimatu jest oczywiście najłatwiejsze do osiągnięcia poprzez przystrojenie choinki. Nie zawsze jednak metraż danego pomieszczenia pozwala na jej postawienie. Jak zatem przystroić dom, by utworzyć równie przyjemny i ciepły klimat?

Świąteczne światełka w domu

Najbardziej oczywistym wyborem w przystrojeniu mieszkania w stylu świątecznym są światełka i umieszczenie ich w strategicznych miejscach w domu. Kupowanie światełek, jeśli nie są stricte przeznaczone na świąteczną choinkę, powinno wiązać się z wyborem pod względem wizualnym. Ważny jest kolor – należy postawić na barwy, które kojarzą się ze świętami. Będzie to oczywiście niebieski, czerwony czy zielony. Jeśli zdecydujemy się na bardziej uniwersalne kolory (biały lub złoto), wówczas należy zwracać uwagę na drugi ważny, pod względem wizualnym aspekt – to jak światełka wyglądają. Te wieszane na choinkę gubią się w gąszczu bombek oraz łańcuchów. Jeśli jednak światełka będą podstawą świątecznego klimatu, to w takim przypadku same w sobie muszą „przemycać” świąteczne akcenty. W tej kwestii nie brakuje ciekawych propozycji zakupowych, jakie można kupić w niemal dowolnym sklepie związanym z urządzaniem domu. Szeroka gama produktów zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów w takich sklepach jak Leroy Merlin. Gwiazdy, mikołaje, śnieżynki czy sopelki lodu – to, na jaki akcent postawimy zależy jedynie od nas!

Umiejscowienie świetlnych łańcuchów ma niemałe znaczenie. Można je rozwiesić na oknach, dzięki czemu odbijające się od szyb światło spotęguje ich blask i nada całości wyjątkowego klimatu. Jeśli nie zależy nam na wyglądzie światełek, można je umieścić w niewidocznym miejscu. Po ich zapaleniu łuna będzie się pięknie rozchodzić po pomieszczeniu. Takie zastosowanie jest szczególnie polecane na wszelkiego rodzaju komodach czy półkach, na których umieszczone zostaną świąteczne ozdoby.

Choinka homemade

Samodzielne wykonanie choinki jest coraz bardziej popularne. Z uwagi na ochronę środowiska, fakt, iż są one tanie, czy też ze względu na ich modernistyczny urok. Zrobienie najprostszego drzewka jest banalnie proste. Wystarczy nabyć trzy deski – dwie długie i jedną krótszą. Po ich złączeniu w zależności od preferencji można wykonać pienki i podstawę – dzięki temu drzewko będzie stabilne. Jeśli masz naprawdę mało miejsca, taką choinkę można również zawiesić na ścianie. Wówczas będzie piękną ozdobą, która nie zajmuje miejsca.

Pomiędzy deskami można rozwiesić sznurek, a na nim np. na drewnianych klipsach wykonane z papieru ozdoby. Taka choinka nie odbiega estetyką od tradycyjnych rozwiązań, a na pewno znajdzie się pod nią miejsce na prezenty.

Świąteczne dekoracje

Sklepy oferują obecnie liczne motywy świąteczne, które umieszczane są na przedmiotach codziennego użytku. W tym zakresie zdecydowanie przewodzą sklepy typu Home&You. Zaczynając od dekoracji w formie reniferów, po ciekawe zdobienia na serwetkach, a kończąc kubeczkach i miseczkach. Warto inwestować w takie przedmioty, szczególnie jeśli jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie świątecznej imprezy. Im więcej takich szczegółów zostanie umieszczonych, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że brak tradycyjnej choinki będzie w jakikolwiek sposób odczuwalny.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj