Zakupy spożywcze online – czy warto?

  • Zakupy spożywcze online – czy warto?

Zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne. Świadczy o tym rosnąca liczba sklepów online, ale również większa otwartość klientów do wykonywania tego typu zakupów. Czy zatem sklepy oferujące żywność w sieci mają szanse przebicia? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Jakie zalety mają zakupy spożywcze online?

Powodem, dla którego wiele osób decyduje się na wykonanie podstawowych zakupów spożywczych online jest przede wszystkim fakt, iż są to zakupy bardzo szybkie. Faktem jest, że supermarkety takie jak np. Auchan są zazwyczaj bardzo duże – oczywiście jest to bezpośrednio związane z faktem, iż oferują naprawdę szeroką gamę produktów – nie tylko spożywczych. Im więcej miejsca, tym więcej przestrzeni do ulokowania towarów. By zatem wykonać nawet podstawowe zakupy w takim sklepie konieczne jest dojechanie na miejsce, znalezienie miejsca parkingowego, wykonanie zakupów, a następnie wrócenie do samochodu lub komunikacji miejskiej. Ostatnim etapem jest wniesienie zakupów do domu.
Tymczasem zakupy spożywcze online wiążą się z uruchomieniem urządzenia podpiętego do internetu, następnie wybranie interesujących nas produktów i czekanie na dostawcę. Jak zatem nietrudno odgadnąć, dokonywanie zakupów z domowego zacisza to naprawdę duża oszczędność czasu.
Co więcej, produkty kupione w ten sposób są często bardzo świeże. Wbrew pozorom nie są wybierane te partie, które są w jakiś sposób gorsze lub bliskie przeterminowania. Świeżość i jakość to niejako priorytet w tego typu zakupach.

Zagrożenia zakupów spożywczych online

Oczywiście wykonywanie w tej formie zakupów spożywczych wiąże się nie tylko z samymi zaletami. Jedną z największych wad, a zarazem obaw konsumentów to czas dostawy. Z jednej strony wyprawa do dużego supermarketu jest czasochłonna, z drugiej zaś strony czas dostawy zakupów online również nie jest szybki. Zazwyczaj należy poczekać na ich realizację co najmniej jeden dzień. Dlatego zaplanowanie sobie zakupów spożywczych przez internet tego samego dnia, w którym chcemy np. upichcić coś samodzielnie na obiad nie jest możliwe do realizacji.

Jaka alternatywa dla zakupów spożywczych online?

Realizacja zakupów spożywczych przez internet to nie jedyne rozwiązanie, jeśli zależy nam na szybkim i smacznym obiedzie. Ostatnio szczególnie popularne stały się takie portale jak np. Pizza portal, gdzie w atrakcyjnej cenie można kupić pożywny i smaczny obiad. Jedną z największych zalet takich stron jest wyszukiwanie potraw – jeśli np. mamy ochotę na makron, wówczas wystarczy wpisać nazwę dania i wyszukiwarka wskaże otwarte restauracje w najbliższej okolicy.
Szeroki wybór sprawia, że można zakupić ulubione potrawy, które dodatkowo będą zawsze świeże. Świadczy o tym ranking restauracji, w którym użytkownicy oceniają poziom dostarczonych dań. Dlatego zawsze można mieć pewność, że zamówione jedzenie będzie takie, jakiego oczekujemy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj