Najlepsze pomysły na samodzielnie wykonaną biżuterię

  • Najlepsze pomysły na samodzielnie wykonaną biżuterię

Wykonywanie własnoręcznie biżuterii jest nie tylko niezwykle kreatywnym hobby, ale przede wszystkim sposobem na całkiem opłacalny biznes. Jedną z największych zalet tego typu interesu jest fakt, iż każdy miłośnik prac ręcznych może dobrać własną technikę do swoich upodobań. Jak zatem wykonać własną biżuterię? 

Jakie są zalety biżuterii wykonywanej własnoręcznie?

Robienie biżuterii w domowym zaciszu nie jest popularną metoda na spędzanie wolnego czasu. Tymczasem jest to coś, co nie tylko pozwala na relaks, ale przede wszystkim jest też świetnym sposobem na biznes. Z jednej strony można własnoręcznie wykonane wyroby przekazać komuś w prezencie, a z drugiej można zarobić na takim spędzaniu czasu naprawdę spore kwoty.
Szczególnie w tym zadaniu przydatne są social media. To najlepsze źródło opinii klientów, która na przestrzeni ostatnich kilku lat tak bardzo zyskało na znaczeniu. Polecenia oraz komentarze w odniesieniu do wykonanych własnoręcznie prac mogą okazać się prawdziwą dźwignią handlu. Możliwe jest również założenie własnego sklepu internetowego, oferującego biżuterię handmade. Taka platforma nie odrazu wygeneruje wysokie przychody, natomiast z czasem może okazać się prawdziwą żyłą złota.

Jaką techniką można wykonywać samodzielnie biżuterię?

Jeśli chodzi o możliwości w zakresie wykonywania biżuterii handmade, jest ich naprawdę wiele. Jedną z najbardziej popularnych jest tzw. technika wrappingu. Polega ona na ukształtowaniu grubszego druciku w ciekawy kształt. Następnie jest on bardzo drobiazgowo oplatany cienkim drucikiem. W międzyczasie dodawane są dodatki w postaci koralików. Można je kupić okazyjnie w niskich cenach poprzez portal Zrabatowani.pl. Sporo elementów do tworzenia biżuterii znajdziesz w sklepie Empik.
Inną techniką jest wykonywanie biżuterii poprzez szycie lub pracę ze sznureczkami. Jest to technika z jednej strony bardzo pracochłonna, z drugiej daje naprawdę piorunujące efekty pod względem wizualnym. Wyszywana biżuteria prezentuje się szczególnie bogato. Może to być zarówno technika szydełkowania, jak i tzw. sutasz. W tym zakresie możliwości są o wiele bardziej rozbudowane, bowiem sam materiał daje większe możliwości. Jego miękkość jak i dostępna na runku paleta kolorów sprawia, że w efekcie uzyskuje się naprawdę pięknie prezentujące się prace.
Ponadto możliwe jest wypalanie biżuterii ręcznej, np. w postaci modeliny –  jest to dziecinnie proste i bardzo przypomina kształtowanie w plastelinie – jedynie efekt jest o wiele bardziej trwalszy.

Jaką biżuterię można samodzielne wykonywać?

Jeśli chodzi o możliwości takiej biżuterii, zakres jest naprawdę szeroki. Zaczynając od tradycyjnych kolczyków, po bransoletki czy naszyjniki. Szczególną uwagą klientów cieszy się biżuteria ślubna. Jest ona zazwyczaj sprzedawana w postaci gotowych setów. Nie są one jednak standardowe bowiem nie brakuje w nich takich elementów jak tiary. Szczególnie pięknie prezentują się one w gotowych zestawach, które wykonane ręcznie prezentują szczególną jakość estetyki i wykonania.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj