Ciepłe spódnice na zimowe spacery

  • Ciepłe spódnice na zimowe spacery

Zima nie jest łaskawa dla miłośników modowych trendów. Niestety ograniczeniem bardzo często jest niekorzystna aura, która m.in. uniemożliwia założenie ulubionej spódnicy, np. na zimowe spacery. Oto kilka naszych pomysłów na założenie spódnicy tak, by podczas chodzenia nadal było ciepło i wygodnie.

Długość spódnicy zimą

Noszenie spódnicy zimową porą jest jak najbardziej możliwe, koniecznie trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim należy wyzbyć się myśli, że krótkie spódniczki o tej porze roku będą odpowiednie. Nie tylko nie będą one odpowiednio grzały spacerowiczki, ale przede wszystkim nie będą się atrakcyjnie i dobrze prezentowały. Dobranie odpowiedniej długości kurtki do takiego ubioru to nie lada wyzwanie, szczególnie, że musi się ona jeszcze dobrze komponować z butami.

Dlatego zalecane jest wybieranie spódnic, które sięgają co najmniej za kolano. To długość, która pozwoli na zachowanie odpowiedniej temperatury, jak i będzie dedykowana na nawet długie wyprawy pieszo. Warto zastanowić się nad spódnicą o rozkloszowanym kształcie litery „A”, wygląda dziewczęco i nie krępuje ruchów.
Sprawdzą się oczywiście bardzo długie spódnice, które zakryją całe nogi. Warto jednak nie przesadzać z ich długością, ponieważ podłoże podczas zimy jest nieco inne niż podczas innych pór roku. Nietrudno jest więc o zabrudzenie jej poprzez śnieg czy błoto – konieczne jest zatem wybranie butów na nieco wyższej podeszwie lub na obcasie.

Jak nosić spódnicę zimą?

Decydując się na założenie spódnicy na zimowy spacer należy pamiętać, że pogoda może być w ciągu dnia bardzo zmienna. Warto zatem przygotować się zarówno na przyjemną aurę, jak i zimne podmuchy wiatru. Dlatego należy koniecznie wybierać te kroje, które uszyte są z nieco cieplejszych materiałów. Takie modele obecnie królują na półkach m.in. Mohito. Szczególnie w sezonie zimowym można je nabyć w atrakcyjnie niskiej cenie. Warto też czekać na poświąteczne wyprzedaże lub kupować online, poprzez portal Zrabatowani.pl gdzie czekają dodatkowe okazje jak np. zwrot gotówki za dokonane zakupy.

Niestety nawet najcieplejsze spódnice nie będą takie jak spodnie. Dlatego dobranie odpowiedniej grubości rajstop to niemal podstawa każdego udanego spaceru zimą. Obecnie nie brakuje modeli, które są bardzo grube – specjalnie dedykowane na zimowe szaleństwa. Nawet do 40 czy 60 DEN można znaleźć w najbardziej topowych markach w kategorii Moda i biżuteria na Zrabatowani.pl.
Nierzadko problemy z utrzymaniem właściwej temperatury podczas takiego spędzania czasu jakim jest spacer, rozwiążą solidne, zimowe buty. Oczywiście muszą mieć one odpowiednią, antypoślizgową podeszwę. Dobrze, by były o maksymalnej długości np. za kolano czy udo. Bardzo ładnie będą się prezentować z każdym rodzajem zimowej spódnicy, a dodatkowo będą grzały nogi. Warto zadbać o kożuszek w środku, który będzie nie tylko miły, ale przede wszystkim ochroni nogi nawet przed najbardziej siarczystym mrozem.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj