Zakupy online!

  • Zakupy online!

Jak kupować buty przez internet?

Zakupy online zdają się powoli przeważać nad zakupami stacjonarnymi – coraz szybszy sposób przesyłki, szeroka gama możliwości w kwestii doboru produktów, jak i zakresu cenowego. Niestety jest pewna grupa produktów, których kupno przez internet jest nieco bardziej skomplikowane. Takim przykładem są buty. Radzimy, jak je kupować online.

Jak dobrać obuwie online?

Przed realizacją zakupów online ważny jest nie tylko wybór obuwia. Ten rodzaj zakupów jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ wymaga podjęcia wcześniejszych działań. To, jak dobrze je wykonamy, zależy od tego, czy kupione przez nas obuwie będzie wygodne, czy też będziemy z niego niezadowoleni. To szczególnie ważne w przypadku decyzji zakupowych, które są realizowane w sklepach online np. Buty Jana, które, nie posiadają stacjonarnych odpowiedników.

Najbardziej skuteczną i zarazem uniwersalną metodą mierzenia butów przed ich kupieniem w internecie jest zmierzenie długości stopy. W tym celu należy na kartce papieru dokonać obrysu gołej stopy. Następnie zmierzyć centymetrem odległość pomiędzy dużym palcem a końcem pięty. Następnie do otrzymanego wyniku należy doliczyć 0,5 cm lub nawet 1 cm. Wiele zależy od obuwia, które kupujemy. Jeśli są to buty na lato np. sandały, które są mało zabudowane, wówczas można przyjąć mniejszą wartość. Jeśli chodzi obuty zimowe, tutaj należy przyjąć większą wartość. Wynika to z faktu, iż w zimie buty potrafią się obkurczyć np. z powodu wejścia w śnieg i niskiej temperatury. Z kolei w bucie mamy grube skarpety, a na nie również musi się znaleźć miejsce.

Oczywiście można polegać również na standardowych rozmiarach, jednak jest to nieco ryzykowne, szczególnie jeśli obuwie jest od nieznanego nam producenta czy sklepu internetowego. W każdym innym przypadku warto pamiętać o tym, że tzw. rozmiarówka może być różna i np. 38, które nosimy na co dzień, w danym sklepie może okazać się rozmiarem 39,5.

Uważnie zapoznaj się z regulaminem sklepu

Kupowanie online zawsze wymaga od nas szczegółowego zapoznania się z zasadami jakie stawia przed nami konkretny sklep. Jednak w przypadku butów jest to szczególnie ważne. Jeśli producent zamieścił dokładną rozpiskę tego, jak kupować buty czyli mierzyć i wybierać rozmiar, działaj według jego wskazówek. Dokładnie czytaj poszczególnie parametry czyli np. długość wkładki, wysokość obcasa czy materiał, z jakiego wykonane są buty. Im lepiej zapoznasz się z tymi wskaźnikami, tym mniejsze będzie ryzyko konieczności oddania butów do wymiany.

Bardzo ważna jest reklamacja, która zazwyczaj wymaga, by buty nie miały żadnych oznak użytkowania. Podobnie jest z zasadami zwrotu – w jakim stanie buty będą przyjęte przez producenta do oddania. Uważaj również jeśli chodzi o kody rabatowe czy zniżki. Nierzadko produkty, które są objęte tego typu promocjami, nie mogą zostać oddane.

Nowoczesne showroomy

Jeśli nie lubisz kupować obuwia online – jest nadzieja. Na polski rynek wkraczają showroomy Eobuwie.pl. Polegają one na mierzeniu butów w sklepie stacjonarnym i kupowaniu ich online – dzięki temu ryzyko kupienia niewłaściwego rozmiaru, praktycznie nie istnieje.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj