Załóż rękawiczki

  • Załóż rękawiczki

Eleganckie rękawiczki – skórzane czy z materiału?

Eleganckie rękawiczki są obowiązkowym elementem zimowej garderoby, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Stanowić one mogą efektowne uzupełnienie każdej stylizacji. Ponadto dzięki rękawiczkom delikatna skóra dłoni w okresie zimy pozostanie nawilżona i odpowiednio ochroniona. Warto więc poświęcić wyborowi tej części garderoby nieco więcej czasu, aby skutecznie ochronić dłonie przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Jednak jednak wybrać eleganckie rękawiczki? Postawić na klasyczne skórzane, a może te wykonane z materiału?

Jakie rękawiczki wybrać na zimę?

Tak naprawdę wybór w tym przypadku to w dużej mierze kwestia gustu i indywidualnych upodobań. Zawsze jednak warto postawić na produkt wysokiej jakości, który posłuży przez kilka sezonów.

W praktyce rękawiczki wykonane z gładkiej skóry prezentują się bardziej elegancko niż te materiałowe. W kwestii kolorystyki trzeba tutaj kierować się podstawową zasadą obowiązującą przy dobieraniu skórzanych dodatków. Ta sama kolorystyka może różnić się tylko odcieniami. Rękawiczki materiałowe dobrać można do całego zestawu. Nie trzeba w tym przypadku kierować się już kolorystyką czapki czy szalika. Wszystkie te elementy wcale nie muszą być utrzymane w tych samych barwach. Rękawiczki równie dobrze pasować mogą do swetra czy spodni.

Efektowne rękawiczki skórzane

Rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej są ciepłe. Dzięki specyficznej strukturze materiału dłonie są odpowiednio izolowane od zimna, a jednocześnie mogą oddychać. Przekłada się to w oczywisty sposób na stopień potliwości dłoni. W przypadku skóry sztucznej pojawić się może problem nadmiernej potliwości dłoni. Wprawdzie więc rękawiczki ze skóry naturalnej są nieco droższe, ale za to dają większy komfort cieplny i pozwalają skórze oddychać. Wcale też nie trzeba wydawać na nie fortuny, wystarczy skorzystać z takich okazji jak w sklepie Wittchen.

Klasyczne rękawiczki wełniane i tweedowe

Rękawiczki wełniane doskonale natomiast pasują do wszystkich stylizacji casualowych. Jednocześnie są bardzo ciepłe i pozwalają skórze oddychać.

Równie ciepłym materiałem jest tweed, z którego także produkowane są często zimowe rękawiczki. Zresztą tweedowe ubrania od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością, co wykorzystują chętnie producenci odzieży. Z tweedu robi się nie tylko rękawiczki, ale i pokrowce różnego rodzaju czy portfele.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez smartfona z ekranem dotykowym. Wiedzą o tym doskonale również producenci rękawiczek, którzy w swojej ofercie mają modele, których wcale nie trzeba ściągać aby wysłać SMS czy znaleźć coś w internecie. W sklepach znaleźć można specjalne skórzane rękawiczki, które są idealne dla posiadaczy telefonów tego rodzaju. W przypadku rękawiczek materiałowych warto z kolei postawić na model ze zdejmowaną częścią z palców. Wówczas, aby odebrać połączenie wystarczy zdjąć osłonę na palce, a nie całe rękawiczki.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj