Wybieramy domową pufę

  • Wybieramy domową pufę

Domowa pufa – do czego się przyda?

Pufa to mebel dość specyficzny. Posiada miękkie siedzisko i wsparty jest na czterech nóżkach, ale nie ma oparcia i podłokietników. Często obity jest skórą bądź tkaniną. Na rynku dużą popularnością cieszą się modele z praktycznym schowkiem ukrytym pod siedziskiem. Na ogół wysokość pufy nie przekracza 45 cm.
Pufy są meblami bardzo uniwersalnymi. Doskonale sprawdzają się nie tylko w sypialniach i salonach, ale i korytarzach czy łazienkach. Co ciekawe, służą nie tylko do siedzenia.

Meble idealne do siedzenia

Pufy z uwagi na miękkie obicie doskonale nadają się do siedzenia. Z drugiej strony są raczej niskie, co sprawia, że nie są tak wygodne jak klasyczne fotele. Dlatego też na ogół wykorzystuje się je jako dodatkowe miejsce na wypadek odwiedzin gości. Są lekkie i nie zajmują wiele miejsca, a więc sprawdzają się w kawalerkach i małych mieszkaniach. Nieco bardziej komfortowe są modele z oparciami, które z powodzeniem mogą zastąpić nawet klasyczne krzesła.

Praktyczne schowki

Większość puf dostępnych na rynku posiada pod siedziskiem praktyczne schowki. To świetna wiadomość dla właścicieli niewielkich mieszkań, w których każde miejsce do przechowywania jest na wagę złota. W pufie schować można zabawki, stare gazety czy ubrania np. skarpetki. Meble tego typu należą jednocześnie do stosunkowo niedrogich. Dodatkowo warto polować na promocje takie jak w sklepie Dekoria czy w Jysk.

Podnóżek i stolik w jednym

Pufa bardzo często jest po prostu uzupełnieniem klasycznego kompletu wypoczynkowego. W zestawieniu z sofą i fotelami tworzy swego rodzaju strefę relaksu i odpoczynku. Pufę wykorzystać można wówczas jako podnóżek pod zmęczone i obolałe po całym dniu pracy stopy.
Niektóre osoby niewielkie pufy wykorzystują ponadto jako stoliczki. Postawić można na nie tacę i zyskać w ten sposób miejsce na postawienie kawy czy herbaty. Takie rozwiązanie sprawdza się w sypialni przy łóżku, gdzie pufa może pełnić rolę wygodnego stolika nocnego.

Ławka na korytarzu

W wielu mieszkaniach i domach pufa wykorzystywana jest jako miejsce do siedzenia na korytarzu bądź w przedpokoju. To praktyczny mebel, który przychodzi z pomocą w czasie zdejmowania i zakładania butów. W tym przypadku warto postawić na model nieco szerszy lub połączyć ze sobą 2-3 pufy, aby stworzyć swego rodzaju ławkę. Na korytarzy sprawdzi się zawsze pufa ze schowkiem, w którym przechowywać można akcesoria do pielęgnacji obuwia.
Pufa jako element dekoracyjny
Wiele osób zapomina o tym, że pufa jest także meblem o charakterze dekoracyjnym. Może doskonale podkreślić charakter danego pomieszczenia. Ponadto nie zajmuje wiele miejsca, a więc ustawić ją można w zasadzie wszędzie. Obecnie na rynku pufy dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru, a więc każdy może znaleźć propozycję odpowiednią dla siebie.
Pufa okazuje się więc być meblem wyjątkowym, który jednocześnie może pełnić kilka różnych funkcji.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj