Zadbaj o swoje buty

  • Zadbaj o swoje buty

Pielęgnacja ukochanego obuwia

Kupując buty, cieszymy się z ich wyglądu oraz wygody. Niestety z czasem zmieniają kolor lub zniekształcają się. Przyczyną jest niewłaściwa pielęgnacja. Dowiedz się jak dbać o buty, by zawsze dobrze się prezentowały.

Zapoznaj się z wymaganiami producenta

Wydaje się, że wygląd butów definiuje to, jak należy z nich korzystać. Tymczasem wszystko co należy wiedzieć o butach zawiera się w informacji, jaka jest dołączona do opakowania butów lub jest umieszczona na ich metce. Dla przykładu buty, które wyglądają na trekkingowe niekoniecznie mogą być przeznaczone do chodzenia po górach. Należy przykładać do tego uwagę, bowiem niewłaściwe ich użytkowanie może przyczynić się do ich trwałego uszkodzenia. W takim przypadku nie pomogą żadne preparaty, a sama reklamacja może być niemożliwa do zrealizowania.

Jak czyścić buty?

Jeśli zależy nam na tym, by nasze buty zawsze prezentowały się nienagannie, należy pogodzić się z faktem, że konieczne jest ich ciągłe czyszczenie, nawet po każdym wyjściu. Niestety niezależnie od tego, jakie buty kupimy na EObuwie – czy będą one tanie czy droższe – muszą być stale pielęgnowane.
Do tego celu należy wybierać produkty, które dedykowane są konkretnym rodzajom obuwia. Co prawda na rynku dostępne są kosmetyki uniwersalne, jednak najlepszą ochronę czy czyszczenie zapewnią takie, które zostały wyprodukowane pod konkretny materiał.
Najprostszym sposobem na zachowanie nienagannego wyglądu jest czyszczenie ich czystą, miękką szmatką z niewielką ilością mydła np. szarego. Ponadto nie należy zapominać o czystości również wewnątrz obuwia. Regularna wymiana wkładek odświeżających czy stosowanie dezodorantów o właściwościach antyseptycznych to absolutne minimum pielęgnacji, niezależnie od rodzaju obuwia.

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji obuwia sportowego

Obuwie sportowe w pielęgnacji może przysporzyć nieco trudności. Najczęściej posiadacze tego typu butów nie do końca wiedzą w jaki sposób zachować jego piękny wygląd na długo. Największym problemem są materiały z jakich tworzone są nowoczesne buty sportowe. By zapewnić optymalny przewiew, ale i zachować ciepło, gdy jest to potrzebne, nierzadko tworzone są z miękkich tkanin. Są one szczególnie trudne do wyczyszczenia – nie sprawdzą się tu pasty, a przecieranie miękkimi ściereczkami często daje odwrotny efekt. Ostatecznie buty takie lądują w pralce, co jest jednym z najgorszych możliwych rozwiązań. Nie wszystkie buty sportowe mogą być prane w taki sposób. Wysoka temperatura czy same ruchy pralki mogą przyczynić się do trwałego uszkodzenia struktury butów.

Większość klientów nie posiada wiedzy na temat detergentów do pielęgnacji obuwia tego typu. Zarówno w sklepach internetowych jak np. E-Sporting w niewysokich cenach można nabyć szeroką gamę produktów przeznaczonych do tego celu. Warto zainwestować w spraye oraz pianki, których zadaniem jest zbudowanie ochrony dla buta. Nano-cząsteczki zapobiegają brudzeniu się obuwia lub znacznie spowalniają ten proces. Ich regularne stosowanie pozwolą na zachowanie nienagannego wyglądu butów sportowych, niezależnie od tego z jakich materiałów zostały wykonane.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj