Nie trać spodni!

  • Nie trać spodni!

Jak dobrać pasek do spodni?

Pasek do spodni to nie tylko element praktyczny, dzięki któremu można uniknąć zsuwania się spodni. Jest to również drobiazg posiadający wartość estetyczną i bardzo często stanowi on wyznacznik wiedzy użytkownika o modzie. Okazuje się, że dobrze dobrany pasek może tworzyć ciekawe kompozycje i stylizacje. Ważna jest właściwa wielkość, kolor, grubość, materiał, typ i kolor klamry, itp.
W związku z powyższym, nikogo nie powinien dziwić fakt, że wiele osób ma problemy z doborem odpowiedniego paska do spodni. Warto więc zastanowić się nad tym jak dopasować pasek do konkretnych, bardziej i mniej oficjalnych, stylizacji.

Stylizacja oficjalna lub biznesowa

Generalnie do stylizacji biznesowych zalicza się różnego typu garnitury. W związku z tym paski do spodni garniturowych powinny zostać dopasowane pod względem koloru i materiału do butów oraz innych wykorzystanych dodatków. Przy wyborze paska i butów, warto kierować się klasycznym stylem, ponieważ chwilowe trendy modowe często i szybko ulegają zmianie. Paski skórzane powinny posiadać kolor stonowany, taki jak czarny lub ciemnobrązowy. Srebrna lub mosiężna klamra powinna być dopasowana do zegarka czy też spinek do mankietów.

Stylizacje nieoficjalne znane jako smart-casual

Smart-casual to połączenie stylu oficjalnego z codziennym. Takie stylizacje są luźniejsze i nie wymagają ubierania spodni od garnituru. Pod marynarką można założyć T-shirt czy też luźniejszą koszulę. W takich stylizacjach można pozwolić sobie na więcej szaleństwa i wybór jaskrawych kolorów dopasowanych do zegarka, które dobrze prezentują się na tle ubrań pozbawionych wzorów. Istnieje możliwość wyboru paska klasycznego, który nie jest aż tak elegancki jak paski w stylizacjach oficjalnych. Oprócz paska skórzanego można wybrać pasek zamszowy albo parciany.

Inne ważne sprawy

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasków sprzedawanych przez sklepy odzieżowe czy też sklepy z galanterią skórzaną np. DlaKazdego.net. Oznacza to, że każdy jest w stanie wybrać pasek dopasowany do własnych upodobań czy też wymagań. Decydując się na zakup paska, nie należy zapominać o istotnej sprawie, jaką jest jego rozmiar. Za ciasny pasek uwypukla brzuch, jest niewygodny i nie wygląda estetycznie. Większość pasków posiada nieparzystą liczbę dziurek, a zasada mówi jasno – należy wybrać pasek, który da się wygodnie zapiąć na środkową dziurkę. Dzięki temu pasek będzie nadal dobry po utracie paru kilogramów lub przytyciu. Wybór zbyt długiego paska jest również złą decyzją, ponieważ element taki będzie zwisał i nie prezentuje się to estetycznie.
Na szczęście wiele polskich sklepów z galanterią oraz sklepów z odzieżą i dodatkami posiada w swoim asortymencie wiele różnych rodzajów, rozmiarów i typów pasków. Przykładem ciekawej oferty jest ta dostępna na stronie Vistuli. Dzięki takim ofertom każdy może wybrać odpowiedni pasek we właściwym rozmiarze, kolorze oraz wykonany z odpowiednich materiałów.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj