Zadbaj o swoją twarz!

  • Zadbaj o swoją twarz!

Codzienna pielęgnacja twarzy

Twarz jest tą częścią ciała po której od razu widać wszelkie oznaki zmęczenia, jak i starzenia. To nasza wizytówka, dlatego powinna być objęta szczególną troską podczas codziennej toalety. Oto kilka porad, które sprawdzą się niezależnie od wieku czy płci.

Nawilżenie czyli podstawa

Jednym z najbardziej krzywdzących mitów jest to, że nawilżenia wymaga jedynie skóra sucha i bardzo sucha. Osoby, które mają tendencję do cery przetłuszczającej się, nie powinny bać się nakładania kremów nawilżających. W praktyce nawilżenia wymaga każdy rodzaj cery, jednak jego intensywność powinna być dobrana indywidualnie.
Posiadanie kremu do twarzy to absolutny must have. Może to być zarówno najtańszy produkt z pierwszej lepszej drogerii, jak i bardzo drogi kosmetyk z wyższej półki, z takiego sklepu jak Douglas. Ważne jest, by posiadał on właściwości nawilżające. Dzięki temu wszystkie procesy np. spowolnienie procesu starzenia czy regeneracja naskórka, zachodzą właściwie. Pamiętaj o stosowaniu kremów w zależności od pory dnia. Na dzień wybieraj te z filtrami UV, które jednocześnie będą świetną bazą pod makijaż. Na noc stosuj bogatsze i tłustsze formuły, które będą stopniowo wnikać, trafiając do nawet najgłębszych warstw skóry.
Co ważne, nawilżenie powinno odbywać się również poprzez picie stosownej ilości wody. Minimum 2 litry dziennie to optimum, jakie powinno zostać zachowane dla całego organizmu.

Oczyszczanie twarzy

To krok, który jest szczególnie polecany osobom, które codziennie nakładają makijaż. Żadna cera, nawet ta bezproblemowa, nie będzie dobrze się prezentować, jeśli nie będzie wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz resztek makijażu. Powinien on być dokładnie zmyty po każdym dniu, a następnym krokiem jest oczyszczenie.
Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów do czyszczenia twarzy – od najtańszych, po bardzo drogie. Obecnie bardzo modne są pianki oczyszczające. Ich delikatna formuła sprawdzi się w procesie rozprowadzania na całą twarz oraz do cery delikatnej i wrażliwej. Równie dobre są mydła czyszczące, ale tutaj należy zachować higienę. Nie zapomnij na koniec o toniku, który również może wykazywać różne właściwości – nawilżające czy oczyszczające.
Przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu stosuj peelingi, które pozwolą na pozbycie się nieatrakcyjnego martwego naskórka oraz oczyszczą pory.

Codzienny masaż twarzy

Ciekawym, a zarazem dającym dużo pozytywnych efektów krokiem jest codzienny masaż twarzy. Obecnie panuje moda na wszelkiego rodzaju masażery, wykonane ze szlachetnych kamieni. Można je kupić tanio online np. w Minti Shop.
Zabieg można wykonywać rano i wieczorem, przy czym lepsze efekty można osiągnąć rano. Z uwagi na poranną opuchliznę, bowiem można się jej bardzo łatwo pozbyć, jednocześnie pobudzając naturalny płaszcz lipidowy i kolagenowy do właściwej pracy. Taki „zabieg” możliwy jest do wykonania na sucho albo przy użyciu ulubionego kremu.
Podczas masowania twarzy należy pamiętać, by ruchy wykonywać zawsze „od dołu do góry”. Poprzez taki kierunek naturalnie skóra podnosi się do góry, eliminując w ten sposób oznaki zmęczenia oraz starzenia.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj