Sposoby na proste włosy!

  • Sposoby na proste włosy!

Idealnie proste włosy

Moda na proste włosy bez wątpliwości króluje ponad lokami od kilku sezonów. Niestety osiągnięcie idealnie prostych i wygładzonych włosów dla niektórych z nas jest szczególnie trudne do osiągnięcia. Radzimy jak osiągnąć wymarzony efekt nawet przy kręconej czuprynie.

Kosmetyki do prostowania włosów

Bardzo dużo w procesie prostowania włosów zależy do tego jakich kosmetyków użyjemy. Już na poziomie szamponu definiuje się to, w jaki sposób włosy będą się układać po wysuszeniu. Dlatego sięgając po ten rodzaj pielęgnacji, kieruj się efektem jaki chcesz osiągnąć. Pamiętaj jednak, że tanie kosmetyki w tym przypadku mogą nie spełnić swojej roli do końca. Muszą to być preparaty o wysokim działaniu i wysokiej jakości, jak np. Pat&Rub. Szampony prostujące włosy zazwyczaj posiadają keratynę oraz naturalne olejki. Jeśli dodatkowo chcesz zwiększyć uczucie gładkości (które w dużym stopniu odpowiedzialne jest za prostą strukturę włosa) dodaj do swojego szamponu 2-3 krople olejku arganowego lub kokosowego.
Odżywka również powinna wykazywać właściwości wspomagające prostowanie. Może być zarówno w formie maski, jak i w postaci mgiełki do rozpylania. Podczas jej wyboru kieruj się dodatkową cechą jaką jest termoochrona. Chcąc mieć proste włosy najpewniej sięgniesz po suszarkę i prostownicę, dlatego ochrona przed tymi urządzeniami jest wręcz obowiązkowa.
Ostatnim kosmetykiem w jaki musisz się zaopatrzyć jest serum lub keratyna wygładzająca. Zazwyczaj nakłada się go już po wyprostowaniu włosów. Takie kosmetyki sprawiają, że stają się one sypkie, błyszczące i pozbawione niesfornych pasm.

Prostowanie włosów domowym sposobem

Osiągnięcie prostych włosów jedynie poprzez kosmetyki jest możliwe jeśli Twoje włosy wykazują taką tendencję i są stosunkowo proste. Jednak w przypadku falowanych i grubszych włosów, potrzeba nieco więcej wysiłku.
Na rynku nie brakuje urządzeń, które wspomagają prostowanie włosów. Już nawet suszarki są w stanie przyspieszyć ten proces. Tego typu urządzenia można kupić nie tylko w sklepach z profesjonalnym wyposażeniem fryzjerskim, ale również w sieciówkach typu Neonet. Oprócz tego można nabyć produkty, które są dwoma urządzeniami w jednym – suszarka z prostownicą.
Podczas prostowania należy używać półokrągłej szczotki lub grzebienia z naturalnym włosiem. To znacznie przyspieszy prostowanie. Ta czynność powinna być wykonywana z podziałem na pasma. Im bardziej gładkie będą włosy po suszeniu, tym lepiej.
Na koniec ostatni krok czyli prostowanie. Wybór prostownicy powinien być podyktowany rodzajem włosa, jaki się posiada. Im grubszy i bardziej skręcony, tym bardziej przydatna będzie wysoka temperatura oraz dodatkowe funkcje np. jonizacja.
Prostowanie pasmo po paśmie to jedyna możliwość, która zapewnia proste włosy. Nie mogą one być bardzo grube, zaś po jednym paśmie można przejechać prostownicą nie więcej niż trzy razy. Dodatkowym wsparciem będzie szczotka, która pozwoli na kontrolowane opadanie pasm oraz uniemożliwi ich plątanie się.

Prostowanie to proces dla cierpliwych jednak uzyskany efekt jest wart wykonanego trudu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj