Wyjedź na święta!

  • Wyjedź na święta!

Podróż w święta

Polacy, niezależnie od tego czy przerwę świąteczną spędzają w domu czy w podróży, cenią sobie przede wszystkim czas spędzany razem z rodziną i bliskimi. Okazuje się, że w okresie świątecznym niemal 50% osób musi wyruszyć w krótszą lub dłuższą podróż, aby przeżywać ten czas z najbliższymi. Jednak rośnie również grupa osób, które decydują się na wariant rekreacyjny, a więc na wszelkiego rodzaju wycieczkach i wyjazdach. W tym szczególnym okresie roku, mało kto zostaje w domu.

Święta w podróży

Obecnie już prawie 70% Polaków jest zdania, że okres bożonarodzeniowy stanowi doskonałą okazję do podróżowania. Co więcej, na przełomie grudnia i stycznie nie brakuje ciekawych ofert noclegowych takich jak na stronie SunSnow. Mimo to wciąż nie wszyscy decydują się na rekreacyjną wyprawę w okresie Bożego Narodzenia. Tymczasem jest to opcja bardzo kusząca. Sporo osób woli przeznaczyć pieniądze zamiast na świąteczne jedzenie, dekoracje czy prezenty, właśnie na dalekie podróże.
Przerwa świąteczna okazuje się być doskonałą okazją do wyjazdu. Święta można w końcu spędzić w nowym otoczeniu w towarzystwie najbliższych. To przy okazji świetny sposób na uniknięcie świątecznych, żmudnych przygotowań, które niekiedy zajmują naprawdę sporo czasu. Polacy coraz bardziej doceniają podróże jako formę odpoczywania.

Świąteczny wyjazd w góry

Trudno sobie spędzić bardziej klimatyczne święta Bożego Narodzenia, niż te spędzone w zimowej scenerii. Okres ten w końcu nierozerwalnie kojarzy się ze śniegiem. Dlatego coraz więcej osób na czas świąt wyjeżdża w góry. Taką podróż można odbyć zarówno własnym samochodem, jak i za pośrednictwem transportu zorganizowanego np. za pomocą FlixBusa.
Obecnie większość hoteli i pensjonatów położonych w górach ma w ofercie również organizację kolacji wigilijnej czy świątecznego obiadu. Ponadto w górach liczyć można na różnego rodzaju atrakcje dodatkowe – kuligi, możliwość jazdy na nartach i snowboardzie, piesze wycieczki po szlakach czy termy.

Boże Narodzenie w ciepłych krajach

Są jednak i takie osoby, które pragną chociaż na chwilę uciec od zimy, mrozu i śniegu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być podróż do ciepłych krajów, gdzie nawet w zimie można wylegiwać się na plaży, kąpać w morzu i korzystać z palącego słońca. Polacy w okresie świąt Bożego Narodzenia wybierają przede wszystkim Egipt, Tunezję, Włochy czy Karaiby.
Szczególnie urokliwe są święta we Włoszech, gdzie na każdym placu ustawiane są olbrzymich rozmiarów choinki ozdobione tysiącami lampek. Najwyższe drzewko co rok jest w niewielkiej miejscowości Gubbio. We Włoszech najważniejszym posiłkiem bożonarodzeniowym jest obiad jedzony 25 grudnia. Tego dnia odwiedzić można jedną z lokalnych restauracji, zamawiając świąteczny obiad.
Nie oznacza to jednak, że święta spędzone na gorącej Kubie czy słonecznym Egipcie są mniej atrakcyjne. Świętowanie pod palmami również ma swoje uroki.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj