Zadbaj o domowe rośliny

  • Zadbaj o domowe rośliny

Jak dbać o domowe kwiaty?

Posiadanie kwiatów w domu jest nie tylko elementem dekoracyjnym naszych wnętrz, ale także bardzo ważnym element w procesie oczyszczania domowego powietrza. Dowiedz się w jaki sposób dbać o rośliny doniczkowe, by były elementem domowego wystroju na długie lata.

Jak dbać o rośliny doniczkowe?

Przed zakupieniem jakiejkolwiek rośliny należy pamiętać, że specyfika każdej z nich jest różna. Na to jak wyglądają, ma wpływ nasłonecznienie, częstotliwość podlewania oraz nawożenie. Większość kwiatów lubi temperaturę pokojową, która oscyluje pomiędzy 15, a 29 stopnia Celsjusza. Ponadto niemal każdy kwiat potrzebuje regularnego nawożenia. Dedykowane do różnych rodzajów kwiatów mieszanki dostępne są w sklepach budowlanych, jak i kwiaciarniach.

Oznaki źle pielęgnowanych kwiatów

Istnieje kilka czynników, które niezależnie od rodzaju kwiatów nie powinny mieć miejsca. To sygnały, że z Twoją rośliną nie wszystko jest w porządku. Jeśli zatem zaobserwujesz poniżej podane czynniki, to sygnał, że powinieneś zmienić sposób dbania o nią.

Najczęściej popełnianym błędem jest ten w kwestii podlewania kwiatów. Bardzo częstym założeniem jest podlewanie wszystkich kwiatów w tym samym czasie. Oczywiście wyznaczenie sobie jednej, stałej pory do tej czynności jest wygodne, ponieważ pozwala na utrzymanie regularności. Jednak w zależności od rodzaju kwiatu, należy je podlewać w różny sposób.

To liście są zazwyczaj ta częścią kwiatów, które dają ostrzegawcze sygnały. Jeśli są żółte, jest to sygnałem, że są za często podlewane. Z kolei ich przesuszenie przejawia się całkowitym ich spadaniem. Zazwyczaj przed tym stają się brązowawe, Z drugiej strony ten sygnał należy poddać pod obserwację, ponieważ może świadczyć o tym, iż roślina otrzymuje za dużo światła, względem potrzeb. Gdy taka sytuacja ma miejsce, brązowienie zaczyna się od końców i jest postępujące.

Niepokojący może być również brak nowych kwiatów, w roślinach, które regularnie je wypuszczają. Co ważne, takie kwiaty nie lubią częstych zmian miejsca. Przede wszystkim dlatego, że podczas tej czynności bardziej delikatne okazy mogą owe kwiaty zgubić. Wiele zależy również od ich rodzaju, ponieważ większość z nich na okres zimowy zaprzestaje wypuszczania nowego kwiatostanu. Dlatego tak ważne jest, by przed zakupieniem rośliny zapoznać się z jej specyfiką.

Sztuczne rośliny, czyli alternatywa dla leniwych

Coraz bardziej popularne są rośliny sztuczne. Jeszcze do niedawna były one uważane za obciachowe i kojarzono je ze złym gustem. Obecnie jest to ulubiona roślina millenialsów, którzy z jednej strony chcą cieszyć się pięknym wyglądem kwiatów, z drugiej nie mają cierpliwości do ich pielęgnacji.

Obecnie sztuczne kwiaty są wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Dzięki temu wyglądają imponująco realistycznie. Takie produkty można znaleźć w niskich cenach w sieci sklepów eMag. Do wyboru są kwiaty z niemal każdego gatunku – zarówno najbardziej podstawowe, jak i te o zaawansowanym kwiatostanie. Oczywiście stali goście z pewnością zauważą różnicę w tym, że kwiaty nie zmieniają swojego wyglądu. Dlatego najlepiej stawiać je w ciężko dostępnym lub zacienionym miejscu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj