Wybór obuwia sportowego. Na co zwrócić uwagę?

 • Wybór obuwia sportowego. Na co zwrócić uwagę?

Obuwie sportowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego sportowca. Właściwie dobrane buty pozwalają na osiągnięcie lepszych wyników oraz zminimalizowanie ryzyka kontuzji. Dlatego też ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór przed zakupem. Buty sportowe powinny spełniać podstawowe wymagania stawiane temu rodzajowi obuwia. Czytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej.

Rodzaje butów sportowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów butów sportowych, przeznaczonych do różnego rodzaju aktywności. Wyróżnić możemy między innymi:

 • Buty do biegania: są dostosowane do różnych rodzajów stopy i stylu biegu.
 • Buty do koszykówki: są wyposażone w wysokie zapiętki, które zapewniają wsparcie dla kostki podczas dynamicznych ruchów.
 • Buty do piłki nożnej: są przeznaczone do gry na różnych rodzajach nawierzchni, takich jak boiska trawiaste, murawy sztuczne czy hale sportowe.
 • Buty do tenisa: posiadają specjalną podeszwę, która zapewnia przyczepność i stabilność podczas dynamicznych ruchów.
 • Buty do skoków: są specjalnie zaprojektowane do skoków narciarskich, posiadają wzmocnienia, które zabezpieczają stopy przed kontuzjami.
 • Buty do fitnessu: są przeznaczone do różnych rodzajów treningów siłowych i cardio.

Istnieją również uniwersalne buty multisportowe, które mogą być używane do kilku różnych dyscyplin. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzają się te, które odprowadzają wilgoć, są lekkie i wygodne. Ważne jest, aby dobrać rodzaj butów odpowiedni do dyscypliny, którą uprawiasz i rodzaju stopy.

Jak wybrać adidasy

Buty do biegania są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego biegacza. Wybór odpowiednich adidasów do biegania jest kluczowy dla osiągnięcia lepszych wyników oraz zminimalizowania ryzyka kontuzji. Czym się kierować? Oto kilka ważnych kryteriów, które warto brać pod uwagę przy wyborze adidasów:

 • Rodzaj stopy: Istnieją trzy rodzaje stopy: supinująca, pronująca oraz neutralna. Dla każdego z tych rodzajów przeznaczone są specjalne modele butów, ze specjalistycznymi wkładkami.
 • Styl biegu: Czy biegasz rekreacyjnie czy zawodowo? To ma wpływ na to, jakie buty będą dla Ciebie odpowiednie.
 • Amortyzacja: Buty powinny posiadać odpowiednią amortyzację, która zapewnia komfort biegu i minimalizuje ryzyko kontuzji.
 • Dopasowanie: Buty powinny być dobrze dopasowane do stopy, a także powinny być wygodne.
 • Trwałość i jakość: Buty powinny być wykonane z trwałych materiałów i posiadać odpowiednią trwałość podeszwy.

W razie możliwości, przed zakupem warto przetestować buty i upewnić się, że są wygodne, dobrze dopasowane do stopy oraz sprawdzić ich amortyzację i trwałość podeszwy. Istotny jest także wybór marki: warto rozważyć renomowane marki, które oferują buty o wysokiej jakości i trwałości, które zapewnią komfort podczas treningów. Odwiedź sklep NEW BALANCE i wybierz te, których szukasz.

Jak wybrać buty sportowe

Przy wyborze butów sportowych należy również zwrócić uwagę na ich jakość oraz materiały, z których zostały wykonane. Buty powinny być wygodne i dobrze dopasowane do stopy, a także posiadać odpowiednie wsparcie dla kostki oraz pięty. Ważne jest również, aby buty posiadały odpowiednią amortyzację oraz trwałą podeszwę. Nigdy nie kupuj zbyt ciasnych butów. Pamiętaj, że tylko skórzane obuwie ma zdolność do tzw. rozbicia się, czyli rozciągnięcia i dopasowania się do kształtu stopy.

Gdzie kupić buty sportowe?

Buty sportowe można kupić w wielu różnych miejscach, w tym:

 • Sklepy sportowe: Sklepy specjalistyczne oferują szeroki wybór butów sportowych dla różnych dyscyplin i rodzajów stopy. Pracownicy sklepów specjalistycznych mogą pomóc w doborze odpowiedniego modelu butów.
 • Sklepy online: Istnieje wiele sklepów internetowych, które oferują różne modele butów sportowych. Można tam znaleźć różne modele butów w niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych, jednak przed zakupem warto sprawdzić opinie o sklepie i rozmiarówki. Szeroki wybór obuwia sportowego znajdziesz na CCC.
 • Markety sportowe: Wiele marketów sportowych oferuje szeroki wybór butów sportowych dla różnych dyscyplin, w dobrych cenach.
 • Outlety sportowe: Outlety sportowe oferują buty sportowe po niższych cenach niż sklepy stacjonarne, jednak trzeba tam poszukać, bo asortyment jest ograniczony.
 • Sklepy z odzieżą sportową: wiele sklepów z odzieżą sportową oferuje również buty sportowe, jednak asortyment jest tam ograniczony.

Podsumowując, wybór obuwia sportowego to ważna decyzja, która wpływa na wyniki sportowe oraz bezpieczeństwo.  Ważne jest dobranie butów do rodzaju stopy oraz dyscypliny sportowej, a także zwrócenie uwagi na jakość oraz materiały, z których są wykonane.

Nie warto oszczędzać na obuwiu sportowym, ponieważ dobre buty to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo. Dodatkowo należy pamiętać o regularnym wymienianiu butów, aby zapewnić sobie optymalne warunki do treningu i zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie lepszych wyników. Skorzystaj z naszych kodów rabatowych i wybierz odpowiednie dla siebie buty sportowe.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj