Sprzęt, który pomoże zbudować sylwetkę na lato

  • Sprzęt, który pomoże zbudować sylwetkę na lato

Lato to magiczna pora roku, która nie tylko cieszy dodatnią temperaturą i możliwością spędzania wieczorów w ogrodzie lub na balkonie, ale również zachęca do przygotowania formy. Kiedy jest zimno, to nie chce wychodzić się z domu, a przez to ruch jest ograniczany do minimum. Może to negatywnie wpłynąć na kondycję fizyczną i dodać kilogramów. Żeby utrzymać formę i przygotować się na lato, to nie trzeba regularnie wychodzić na siłownię. Można to robić w domu – wystarczy odpowiedni sprzęt, trochę poradników lub profesjonalnie przeprowadzone ćwiczenie dostępne na YouTube. Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu będzie odpowiedni i czy można go gdzieś kupić taniej? Na drugie pytanie mamy krótką odpowiedź – wystarczy sprawdzić, czy nie ma kodu rabatowego na przyrządy w serwisie Zrabatowani. O tym, jaki sprzęt sportowy idealnie nada się do regularnych ćwiczeń w domu, przeczytasz w naszym artykule.

Sprzęt do ćwiczeń w domu

Obecnie w większości sklepów sportowych można kupić podstawowe akcesoria do ćwiczeń oraz profesjonalne urządzenia stacjonarne pomagające utrzymać kondycję fizyczną. Sprzęt sportowy znajdziecie między innymi w sklepie Decathlon czy Go Sport. Dostępne są również akcesoria z logiem Adidas lub Nike. Co kupić do ćwiczeń w domu? Budowanie domowej siłowni warto rozpocząć od mniejszych urządzeń, które nie tylko są tańsze, ale także nie zniechęcą do wysiłku fizycznego. Po długiej przerwie czasem trudno zacząć uprawiać sport i nie można przesadzić ze stopniem skomplikowania ćwiczenia – chodzi tu też o zdrowie. Z biegiem czasu można inwestować w kolejne urządzenia, a jak złapiecie już bakcyla, to nic Was nie ogranicza. Zwłaszcza że siłownia w domu może powstać za atrakcyjne rabaty dostępne w serwisie Zrabatowani.

Hantle i ciężarki

Urządzenia do ćwiczeń w domu dzielą się na wiele kategorii, ale początek swojej drogi warto rozpocząć do mniejszych akcesoriów, dzięki którym stopień skomplikowania ćwiczeń jest znacznie mniejszy. Z pewnością sprawdzą się do tego hantle oraz ciężarki, które znajdziecie w wielu sklepach sportowych. Jest to sprzęt umożliwiający zbudowanie górnej części ciała, a także rozgrzewający mięśnie do późniejszych bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Większość trenerów zaleca spędzanie czasu z hantlami nawet do 45 minut i stopniowe ćwiczenie kolejnych partii mięśni. W sklepach sportowych znajdziecie wiele typów ciężarków oraz hantli, które są dostępne w różnych kategoriach wagowych, a nawet są podzielone na modele męskie lub damskie.

Piłki gimnastyczne

Sprawdźcie, czy w ofertach sklepów sportowych nie ma piłek gimnastycznych, które dają nie tylko wielką radość podczas ćwiczeń, ale również fenomenalne efekty po regularnych ćwiczeniach. Taka piłka zadba o zdrowy kręgosłup, czego efektem będą mniejsze bóle pleców. Dodatkowo wzmocni wszystkie partie mięśniowe w ciele, a także usprawni pracę narządów wewnętrznych. Zalety tych piłek doceniło wiele klubów fitnessowych. Jeżeli szukacie dobrego sprzętu i liczycie na promocje, przejrzyjcie kupony rabatowe dostępne w naszym serwisie Zrabatowani. Dzięki nim kupicie wysokiej klasy urządzenie do ćwiczeń w domu w atrakcyjnej cenie.

Stepper do ćwiczeń

Jednym z niezajmujących dużo miejsca sprzętów do ćwiczeń w domu jest stepper. To proste urządzenie, które daje sporo możliwości we wzmacnianiu dolnych partii ciała – szczególnie ud, łydek oraz pośladków. Dodatkowo wielu specjalistów podkreśla, że stepper pomaga w ujędrnianiu nóg. Ćwiczenia na stepperze łączą ze sobą elementy ćwiczeń siłowych oraz cardio. Jest to urządzenie bezpieczne dla stawów, a większość ćwiczeń na nim nie grozi nieprzyjemnymi kontuzjami. Wasza siłownia w domu może się wzbogacić o stepper – wystarczy tylko znaleźć odpowiednie rabaty w naszym serwisie, a potem wykorzystać je w konkretnym sklepie sportowym.

Bieżnie treningowe

Miłośnicy biegania poszukiwania dobrego urządzenia do ćwiczeń w domu z pewnością zaczną od bieżni treningowych. Domowa bieżnia pozwala na trening niezależnie od pogody. Nawet kiedy pada deszcz lub jest minusowa temperatura, można bez obaw przebiec swoje zaplanowane kilometry – przy ulubionej muzyce lub serialu. Bieżnie treningowe wzmacniają mięśnie ud i pośladków. Na tego typu sprzęcie można samodzielnie dobrać tempo – zawsze należy kierować się swoją aktualną kondycją. Wśród propozycji sklepu są nowoczesne urządzenia, które pozwalają regulować kąt nachylenia biegu. To idealna opcja dla miłośników biegania pod górę.

Rowery treningowe

Nie każdy lubi biegać, ale są osoby niemogące sobie odmówić przejażdżki rowerowej. Kiedy pogoda nie pozwala na dalsze wyprawy, a macie do wyrobienia kilometry, to warto zdecydować się na rower treningowy do domu. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które różnią się rozwiązaniami technologicznymi. To niezastąpione narzędzie do poprawy nie tylko kondycji, ale także wydolności krążeniowo-oddechowej. Mocniejszy trening na rowerze wzmacnia mięśnie oraz spala tkankę tłuszczową. Obecnie w sklepach można znaleźć tzw. rower magnetyczny, który charakteryzuje się niemal bezszelestną pracą. Warto zaznaczyć, że rowery treningowe nie są zalecane osobom mającym problemy ze stawami, zwłaszcza kolanowymi.

Przyrządy do ćwiczenia w domu można z łatwością skompletować w każdym sklepie sportowym. Aktywując kod rabatowy w Zrabatowani, macie możliwość tańszego zakupu wysokiej jakości sprzętu. Podczas wyboru urządzenia trzeba kierować się nie tylko swoim portfelem, ale również wolnym miejscem w domu, swoimi możliwościami fizycznymi i preferencjami dotyczącymi aktywności fizycznej. Warto zacząć od prostych akcesoriów sportowych, które pozwalają wzmocnić pojedyncze partie mięśni, a z czasem uzupełnić kolekcję o coraz to większe urządzenia do ćwiczeń. Zanim zdecydujecie się na zakup danego produktu, sprawdźcie aktualnie dostępne promocje i kupony rabatowe w naszym serwisie Zrabatowani.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj