Wybieramy stolik kawowy

  • Wybieramy stolik kawowy

Urządzając salon warto zwrócić uwagę nie tylko na meble podstawowe np. sofę czy półkę RTV, ale i stolik kawowy, który stanowi swego rodzaju dopełnienie całej aranżacji. Na rynku wybór w tym zakresie jest spory, a więc nie powinno być problemu ze znalezieniem modelu odpowiedniego do danego wnętrza.

Idealny stolik kawowy do salonu

Stolik kawowy należy dopasować do pozostałych mebli w salonie, aby wszystko stworzyło jedną całość. Nie oznacza to jednak tego, że poszczególne elementy muszą być identyczne. Propozycji jest naprawdę sporo. Postawić można zarówno na klasyczny stolik, jak i modele bardziej wyszukane np. wykonane z palet czy w formie pni drzew.
Jaki materiał sprawdzi się w tym przypadku najlepiej? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu dany salon jest urządzony. Do aranżacji minimalistycznych, nowoczesnych pasować będą meble fornirowane z lakierowanego MDF bądź szkła. W salonach utrzymanych w stylistyce glamour dobrze prezentować się będą z kolei stoliki szklane z chromowanymi elementami. Do aranżacji skandynawskich pasują modele drewniane, lekkie.

Jaki model wybrać?

Najczęściej stoliki kawowe są prostokątne lub kwadratowe. Nieco rzadziej można spotkać się z tymi owalnymi. W przypadku sporego salonu trzeba stolik kawowy zorganizować w taki sposób, aby z każdego miejsca sofy była możliwość odłożenia na niego kubka. Czasem warto postawić dodatkowo na stoliki pomocnicze, które ustawia się obok sofy. Ich blat znajduje się nad siedziskiem bądź podłokietnikiem.
Ciekawie prezentują się niewielkie stoliki kawowe modułowe, które zestawić można w większą całość. Czasem jeden stolik można wsunąć pod drugi, nie zajmując wiele miejsca, a w razie potrzeby rozstawić je obok siebie. Duży wybór ciekawych stolików kawowych znaleźć można m.in. w Salonach Agata czy sklepie Dekoracja Domu.

Który kształt sprawdzi się najlepiej?

Dla użytkowników najlepszym rozwiązaniem są stoliki okrągłe. Sprawdzają się one dobrze w domach, w których mieszkają małej dzieci. Trudno jest je jednak niekiedy dopasować do dużej sofy. Dlatego coraz częściej stawia się na kilka mniejszych stolików wokół sofy. Mogą one różnić się między sobą wysokością czy średnicą blatu.
Jednak równie dobrze zdecydować się można na stoliki różniące się kolorem czy stylem wykonania. Jeden stolik można ustawić przed sofą tradycyjnie, a pozostały przy podłokietnikach jako wspomniane stoliki pomocnicze. Takie zestawienie prezentować się może naprawdę efektownie.

Wysokość stolika kawowego

Tak naprawdę wysokość stolika kawowego to kwestia indywidualnych preferencji i gustu. Są osoby, które preferują niskie stoliki bądź ławy, ale są i zwolennicy wyższych mebli. Przyjmuje się generalnie, że najwygodniejsze są stoliki, których blat znajduje się na wysokości siedziska. Wówczas osoby siedzące na sofie mogą bez problemu sięgnąć po kubek z napojem czy odstawić go na blat. Nieco wyżej blat może posiadać stolik pomocniczy ustawiony z boku sofy. Czasem sięga on do wysokości podłokietnika, a więc pozwala na wygodne odkładanie na niego różnego rodzaju przedmiotów.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj