Skuteczne pranie

  • Skuteczne pranie

Proszek, płyn do prania czy kapsułki?

Niewiele osób zastanawia się nad tym, ile na co dzień może kosztować zwykłe pranie ubrań. Tymczasem obecnie na rynku dostępnych jest tyle różnych detergentów do prania, które z założenia mają pozostawiać ubrania czyste, miękkie i pachnące. Które z nich zatem wybrać? Największą popularnością zdecydowanie cieszą się proszki do prania, które mają około 70% udział w rynku detergentów piorących. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też kapsułki. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również skuteczne płyny i żele do prania.

Proszki do prania – klasyczne rozwiązania zawsze w cenie

Tak naprawdę wybór odpowiedniego detergentu do prania to w dużej mierze kwestia osobistych preferencji. Są osoby, które lubią wygodne kapsułki czy skuteczne płyny, a jeszcze inne stawiają na klasyczne proszki do prania. Mimo upływu lat są one zdecydowanie najpopularniejszym detergentem przeznaczonym do prania ubrań. W sklepach znaleźć można przy tym proszki różnych producentów o zróżnicowanej wadze. Im większe jest opakowanie, tym bardziej opłaca się dany detergent zakupić. Generalnie jednak pranie w proszku do specjalnie drogich nie należy.

Płyny i żele do prania – skuteczna ochrona włókien

Pranie w płynie czy żelu jest już nieco droższe. Wcale jednak nie trzeba w tym przypadku przepłacać. Wystarczy na bieżąco śledzić promocje np. na BDsklep.pl czy w serwisie Allegro. Również i tutaj sporo zależy od pojemności butelki. Wiele osób jest jednak zdania, że pranie w żelu czy płynie jest bardziej skuteczne i przynosi lepsze efekty, a włókna ubrań są dobrze chronione. Ponadto płyn do prania nie pozostawia na odzieży mało estetycznych śladów. To w przypadku proszków zdarza się zwłaszcza przy niższych temperaturach prania.

Kapsułki do prania – rozwiązanie na miarę XXI wieku

Od jakiegoś czasu w sklepach spotkać się można z kapsułkami do prania. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu i cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie są wciąż najdroższym detergentem piorącym na rynku. Stanowią bowiem swego rodzaju nowość. Często łączą w sobie kilka funkcji np. nie tylko piorą ubrania, ale i nadają im przyjemny zapach.

Proszek, płyn, a może kapsułki do prania?

Oczywiście kierując się tylko względami ekonomicznymi, wygrywa w tym przypadku zdecydowanie proszek do prania. Koszt jednego prania przy udziale tego detergentu nie przekracza kilkudziesięciu groszy. Najdroższe są kapsułki do prania. Cena jednej sztuki wynosi na ogół ponad złotówkę. Dodatkowo przy ubraniach mocno zabrudzonych i ich dużej ilości, niekiedy konieczne może okazać się wrzucenie dwóch kapsułek, co zdecydowanie podnosi koszt prania. Z drugiej strony kapsułki są rozwiązaniem bardzo wygodnym. Nie trzeba bowiem odmierzać odpowiedniej ilości proszku czy płynu do prania. Kapsułki są też bardzo łatwe w przechowywaniu. Ponadto w wielu sklepach mają miejsce regularne promocje, w czasie których dobrej klasy środki do prania można kupić w naprawdę niskich cenach.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj