Jaki ręcznik kupić?

 • Jaki ręcznik kupić?

Ręcznik łazienkowy – jaki kupić, na co zwracać uwagę?

Wybór ręcznika łazienkowego to z pozoru bardzo prosta sprawa – wystarczy pójść do supermarketu, wyciągnąć z portfela kilkanaście złotych i wybrać wielkość oraz wzór, prawda? Niestety, w większości przypadków okaże się, że taki ręcznik nie będzie wycierał mokrej skóry tak, jak tego oczekujesz, a dodatkowo nie zapewni Ci pożądanego komfort. Sprawdźmy zatem na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy ręcznik łazienkowy!

Wybierając ręcznik zwróć uwagę na tkaninę!

Tkanina, z jakiej wykonany jest ręcznik łazienkowy, to pierwsza rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę. Powszechnie uważa się, że najlepsze produkty tego typu wykonane są w stu procentach w bawełny klasycznej, która zapewni Ci odpowiednią chłonność, a ręcznik będzie przyjemny w dotyku. Alternatywą jest niezwykle wytrzymała i sprężysta bawełna egipska. Jeżeli natomiast poszukujesz produktu, który będzie miał najlepsze właściwości bakteriobójcze, wybierz ręcznik z włókna bambusowego – również w wersji 50/50 (drugą połowę stanowi zwykle bawełna klasyczna).
Ciekawą alternatywą dla powyższych produktów, mogą okazać się nowoczesne, bardzo sprężyste ręczniki typu zero lub low twist, które znakomicie wchłaniają wodę.

Odpowiednia tkanina to nie wszystko

Wysokiej jakości materiał, z jakiego wykonano ręcznik łazienkowy, jest oczywiście najważniejszy, ale oprócz tego, warto w trakcie dokonywania wyboru zwrócić uwagę jeszcze na kilka aspektów. Oto te najważniejsze!

 • Gramatura ręcznika
  Bardzo istotnym wyznacznikiem jakości ręcznika będzie jego ciężar, a mówiąc dokładniej – liczba gramów na metr kwadratowy materiału. Do łazienki najbardziej polecane są ręczniki o gramaturze 450-500 gramów, a więc te średnio grube, które nie tylko doskonale wchłaniają wodę, ale również bardzo szybko schną. Ręczniki o większej gramaturze (ponad 500 gramów) będą długo schły, zaś cieńsze (poniżej 400 gramów) mogą słabiej wchłaniać wodę.
 • Wykończenie ręcznika
  Zanim zdecydujesz się na konkretny ręcznik, sprawdź jak został wykończony i jak przyjemny jest w dotyku. Wystarczy w tym wypadku dotknąć go, by sprawdzić, czy jest wystarczająco miękki. Zbyt duża szorstkość ręcznika może powodować podrażnienia na bardzo delikatnej skórze.
 • Rozmiar ręcznika
  Rozmiar również ma duże znaczenie – te największe, o wymiarach 135×200 cm wydają się być idealne po kąpieli, dlatego też najczęściej stosuje się je w łazienkach. Oczywiście wiele zależy od potrzeb użytkownika – wystarczające mogą być nawet ręczniki łazienkowe o wymiarach 75×140 cm. Mniejsze polecamy przede wszystkim do wycierania rąk.
 • Wzornictwo i kolorystyka
  Dzięki ogromnej różnorodności wzorów, motywów i wariantów kolorystycznych, każdy z nas może dopasować ręcznik do własnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że najbardziej istotne są tkanina oraz gramatura ręcznika – najpierw bierz więc pod uwagę te parametry, a dopiero potem zwracaj uwagę na jego wygląd. Dzięki temu zyskasz produkt elegancki, który będzie pasował do Twojej łazienki, ale przede wszystkim – odpowiednio chłonny, szybkoschnący i zapewniający Ci komfort podczas codziennej toalety.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj