Cyfrowe ramki na zdjęcia

  • Cyfrowe ramki na zdjęcia

Wiele osób robi na co dzień sporo zdjęć i przechowuje je później na dysku twardym w swoim komputerze. Jednak w praktyce niewiele zdjęć wywołuje się i wkłada do klasycznych albumów. Pewnym rozwiązaniem w tej sytuacji są cyfrowe ramki na zdjęcia, które wyświetlają się w formie swego rodzaju prezentacji. Dzięki temu ulubione fotografie są cały czas widoczne. Wybór w tym zakresie na rynku jest zresztą coraz większy. Czym zatem kierować się podczas zakupu cyfrowych ramek na zdjęcia?

Przede wszystkim parametry ekranu

Ekran to podstawowy element w tym przypadku. W końcu to od niego zależy to, jak prezentować się będą zdjęcia. W salonie można zdecydować się na ramkę dużą, ale już w sypialni lepszym rozwiązaniem będzie nieco mniejszy model. Najmniejsze ramki mają zaledwie 1,1 cala. Dzięki temu można mieć ją zawsze przy sobie. Największą popularnością cieszą się modele o przekątnej ekranu około 7 cali. Postawić je bowiem można na stoliku czy półce.

Większość ramek fotografie wyświetla w formacie 4:3. Niektóre obsługują również format panoramiczny 16:9. Tutaj warto dopasować format do możliwości aparatu. Ostatnim istotnym parametrem związanym z ekranem jest rozdzielczość. W teorii, im wyższa rozdzielczość, tym lepiej. W praktyce jednak nie zawsze różnicę widać gołym okiem. Warto więc wziąć pod uwagę zarówno rozdzielczość, jak i wielkość ekranu. W przypadku ramek o przekątnej 7 cali dobrze jest zdecydować się na rozdzielczość minimum 800×600 px. Gdy ramka ma być docelowo ustawiona w miejscu słonecznym, dobrym pomysłem jest zakup modelu z ekranem matowym.

Jak wybrać odpowiednią, cyfrową ramkę na zdjęcia?

Wybór cyfrowych ramek na zdjęcia w sklepach takich jak Komputronik czy Emag jest ogromny. Dlatego też wiele osób ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Co zatem warto w tym przypadku wziąć jeszcze pod uwagę?

Zdecydowanie najpopularniejszym formatem zdjęć jest jpeg i ramka powinna go obsługiwać. Czasem można się spotkać z innymi rozszerzeniami, ale nie jest to normą. Dzięki cyfrowej ramce prezentować można całkiem sporo zdjęć. Dobrze jest więc, gdy pozwala ona na zmianę czasu prezentowania jednego zdjęcia lub posiada ciekawe efekty przejścia. Taką ramkę można postawić na komodzie lub powiesić na ścianie. Trzeba jednak sprawdzić najpierw czy taką możliwość przewidział sam producent. Nie bez znaczenia jest też fakt, że duże ramki wymagają ciągłego zasilania. W pobliżu powinno się więc znajdować gniazdko elektryczne. Warto też rozważyć zakup ramki, która działa bezprzewodowo, ale te są stosunkowo mało popularne.

Ramki cyfrowe muszą mieć również możliwość magazynowania plików. Wyróżnia się tutaj pamięć zewnętrzną i wewnętrzną. Pamięć zewnętrzna to po prostu karta pamięci, którą na ogół trzeba dokupić osobno. Pamięć wewnętrzna zwana jest również wbudowaną. W tym przypadku do ramki nie trzeba kupować żadnych dodatkowych akcesoriów. Wystarczy wgrać na pamięć wewnętrzną wybrane przez siebie zdjęcia. W praktyce cyfrowe ramki mają od 128 MB do 2 GB pamięci.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj