Wybieramy leżak ogrodowy

  • Wybieramy leżak ogrodowy

Letni czas kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem. By jednak zaznać dozy relaksu, konieczne jest dobranie odpowiedniego leżaka. Doradzamy na jakie parametry zwracać uwagę, podczas zakupu tego typu produktu.

Przed zakupem usiądź

Nierzadko przed zakupem danego przedmiotu nie tylko oceniamy go pod względem wizualnym, ale również, o ile to możliwe – testujemy, jak się sprawdza w praktyce. I o ile jazda testowa samochodem nikogo nie dziwi, siadanie na leżakach w marketach już tak. A to błąd! Jeśli zależy nam na leżaku, który będzie nam w pełni odpowiadał, koniecznie należy w nim usiąść. Takie sklepy jak chociażby OBI dysponują zazwyczaj na tyle dużą przestrzenią, by pozwolić sobie na tego typu testy. Co więcej, nie tylko warto jest usiąść, ale spędzić w wybranym przez nas modelu nieco więcej niż chwilę. W końcu mamy w nim spędzać miłe popołudnia, więc warto dokładnie wiedzieć co się kupuje!

Czy Twój leżak jest odporny na pogodę?

Oczywiście zakładamy, że lato w Polsce dopisze i będziemy mogli korzystać z naszego zakupu każdego dnia. Niestety doskonale wiemy, że pogoda w tym okresie nierzadko jest dość kapryśna i marzenia o wiecznym słońcu nie do końca się sprawdzają. Gdy zatem pada deszcz, konieczne jest zwrócenie uwagi na wilgotność. W tej kwestii należy zwracać uwagę na dwa aspekty:

  • Pierwszy to drewno – jeśli na opakowaniu leżaka jest napisane, że nie należy wystawiać go na działanie wilgoci, wówczas po każdym jego użytkowaniu konieczne jest schowanie go po dach. W przypadku dużych leżaków może to być niekiedy niemożliwe.
  • Również często na leżakach zostawiamy jakieś materiały lub będące one integralną jego częścią – koce, poduszki czy siedziska. One również nie powinny być wystawione na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym również działanie słoneczne.

Rozmiar i funkcje leżaka

Jeżeli zależy nam na naprawdę wysokiej jakości w kwestii odpoczynku, lepiej jest sięgać po duże leżaki. Szeroka gama takich produktów w atrakcyjnych cenach znajduje się w m. in. sieci sklepów Jysk. Takie leżaki cechują się zazwyczaj kilkoma elementami. Przede wszystkim mają one podpórki pod nogi. Najlepiej, jeśli jest on regulowany – całkowicie schowany, pół wystawiony oraz z całkowicie podniesiony. Dodatkowo, jeśli leżak posiada możliwość regulowania oparcia to w niektórych modelach można osiągnąć możliwość niemal leżenia. Takie regulacje pozwalają na osiągnięcie całkowitego relaksu. Liczą się również podłokietniki. Im szersze – tym lepiej. Nierzadko do tej funkcji dodawane są ciekawe rozwiązania np. podkładka pod napoje. Wówczas wygoda połączona jest z praktycznością. Warto jednak pamiętać, że duży rozmiar leżaka to także wady. Jeśli mamy duży ogród, oczywiście można zdecydować się na takie leżaki, które stają się wtedy ich integralną częścią. Jeśli podczas zakupu wiemy, że przenoszenie leżaka będzie konieczne, wówczas należy wybierać modele lekkie i składane. Będą zajmować mało miejsca, a jednocześnie będą spełniać swoje zadanie – będą wygodne i relaksujące.


Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj