Tick-Tack: czas upływa!

  • Tick-Tack: czas upływa!

Domowy zegar – użyteczny jeszcze czy nie?

Zegar ścienny jeszcze kilka lat temu stanowił nieodłączny wystrój każdego salonu. Niestety, choć niezbędny, do dziś znajduje się na liście zakazanych prezentów jako symbol upływającego czasu. Dzisiaj zegarek ścienny zastąpiły zegarki na wyświetlaczu telefonu lub na smartwatchu. Domowy zegar – czy jest jeszcze potrzebny? Zdecydowanie tak!

Czas płynie bardzo szybko

Jeśli nawet nie zauważamy tego w ciągu dnia, to czas płynie bardzo szybko. Dzień rozpoczynamy wraz z dźwiękiem budzika, a kończymy oglądając film lub czytając książkę w łóżku. Gdy spojrzymy na zegarek rano, później nie zwracamy już uwagi na to, która godzina. Okazuje się wówczas, że nie kontrolujemy czasu. A to wielki błąd, ponieważ trudno nam zorganizować w odpowiedni sposób swój dzień i nie zdążamy ze wszystkimi obowiązkami i brak nam czasu na zobowiązania rodzinne i przyjemności. W codziennej organizacji czasu powinny być pomocne zegarki – najlepiej, by znajdowały się w każdym pokoju.

Zegarek w sypialni

Zegarek w sypialni to bardzo dobry pomysł – powinien znajdować się w miejscu widocznym z każdego miejsca w pokoju. Z tego też powodu zegarek do sypialni powinien być duży, a cyferblat wyraźny. Istotne jest także, by praca mechanizmu była cicha – nic nie irytuje bardziej niż tykający zegar. Zegarek w sypialni powinien wpisywać się w stylistykę całego pokoju – może być jego największą ozdobą, więc warto, by wybrać subtelny model, który nie będzie odciągał uwagi od reszty wystroju pokoju.

Zegarek w przedpokoju

Zegarek w przedpokoju powinien być umiejscowiony na wprost drzwi – to powinien być pierwszy i ostatni przedmiot, który widzimy przed wejściem do domu i wychodząc z niego. W przypadku holu lub przedpokoju zegarek powinien być bardzo widoczny, by zawsze rzucał się w oczy. Warto więc wybierać modele o nowoczesnym designie i w wyrazistych kolorach.

Zegarek w jadalni

Choć jadalnia jest miejscem, w którym spotykamy się, by celebrować miłe towarzystwo i delektować się pysznym jedzeniem, to warto nieco postarać się o wyjątkowy wystrój tego pokoju. W centralnym miejscu jadalni zawsze znajduje się stół, nad nim żyrandol, a na ścianie widocznej dla każdego gościa znajdującego się przy stole powinien znajdować się zegarek. Dlaczego? Każda gospodyni wie, jak uciążliwe są przedłużające się kolacje i imprezy okolicznościowe. Z tego powodu dobrze jest zatroszczyć się oto, by goście mogli samodzielnie kontrolować czas.

Zegarek w kuchni

Choć wydaje się, że zegarek jest najmniej przedmiotem kuchennym, to warto go tam umieścić, ponieważ pozwala lepiej kontrolować czas i dzięki temu zawsze uda się przygotować posiłek na czas. Zegarek pozwala także z łatwością odmierzyć czas do końca pieczenia, duszenia czy gotowania. To wielkie ułatwienie, które docenią nie tylko gospodynie domowe, ale również lubiący gotować mężczyźni.

Zegarek do każdego wnętrza

Okazuje się, że zegarek jest niezbędnym przedmiotem w każdym pomieszczeniu – co bardziej pomysłowi wieszają zegarki również w łazienkach, by móc kontrolować czas schnięcia maseczki lub wykonywać inny zabieg upiększający. Zegarek jest potrzebny w każdym wnętrzu, dlatego warto znaleźć taki, który od razu przypadnie nam do gustu. Największy wybór zegarów do każdego wnętrza można znaleźć w sklepie internetowym Home & You. Bez względu na to, czy szukamy zegarka do sypialni, przedpokoju, kuchni, salonu czy łazienki, dobrze jest szukać zegara, który idealnie wpisze się w stylistykę każdego wnętrza.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj