Wiosenne porządki

  • Wiosenne porządki

Wiosenne porządki – zadbaj o swój ogród po zimie!

Malutkimi krokami zbliża się koniec szaro-burej, smutnej aury. Słońce zaczyna świecić mocniej, a temperatura pozwala na dłuższe i przyjemniejsze chwile spędzone na świeżym powietrzu – na przykład w swoim ogrodzie. A to oznacza czas na wiosenne porządki! Zapoznaj się z atrakcyjnymi promocjami i ulepsz swój ogród razem z nami.

Czas start!

Gdy minie okres mrozów, pierwszy krokiem jest pozbycie się okryć, które jesienią i zimą chroniły nasze rośliny. Należy pamiętać o dokładnym zaplanowaniu tego procesu, ponieważ suche powietrze i ostre słońce mogą szybko przypalić delikatne, powoli pojawiające się listki. Po zimie ogród wymaga odświeżenia i uporządkowania, dlatego zadbaj również o staranne wygrabienie trawnika – pozwoli to usunąć liście, śmieci oraz suchą trawę. W tych zabiegach przydadzą się dobre grabie i sztywna miotła. Sprawdź dostępne kupony rabatowe i zaplanuj krok po kroku swoje porządki! Ogrodosfera.

Wertykulacja trawnika

Pożegnanie zimy łączy się z przygotowaniem na nowości, dlatego bardzo ważnym elementem rzeczonego procesu jest wertykulacja trawnika. To zabieg, który pozwala pozbyć się chwastów, martwych roślin czy mchu, a także ułatwia przenikanie wody i składników pokarmowych do korzeni. Wertykulacja polega na płytkim, pionowym nacinaniu darni. Używa się do niej wertykulatora ręcznego, czyli grabi wyposażonych w wąskie, sztyletowate zęby, a także sprzętu wyposażonego w napęd elektryczny, który pozwala na użycie większej siły i sprawniejsze wykonywanie tej czynności. Przekonaj się, jakie okazje cenowe i jaki zwrot za zakupy możesz otrzymać. OleOle!

Piękno w Twoim ogrodzie

Wiosenne porządki w ogrodzie wymagają również odpowiedniego przygotowania do sezonu wegetacyjnego krzewów i drzew. Warto więc usunąć suche, uszkodzone gałęzie, zaś te, które będą się jeszcze nadawać – skrócić i pozwolić im wydać młode pędy i pączki. Pamiętaj, że prace ogrodowe wymagają odpowiedniego asortymentu. Zadbaj przy tym o swoje dłonie oraz odpowiednie narzędzia i sprawdź okazje cenowe. Jula.

Co by tu przyciąć…

Od połowy do końca marca krzewy i drzewa wymagają przycięcia. Regularność w przypadku tego procesu pozwala na lepszy rozwój takich roślin – ładniejszy kształt, poprawę ich zdrowia i bardziej obfite kwitnienia. Przede wszystkim należy usunąć zrakowaciałe pędy, z łuszczącą się korą oraz te przemrożone i łamiące się. Warto wiedzieć, że pędy skraca się kilka metrów nad pąkiem, a nie wyżej – w tym przypadku dochodzi bowiem często do pomyłki. Nie przepłacaj za wiosenne porządki i skorzystaj z naszych kuponów rabatowych. Emag.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj