5 pomysłów na sezonowe dekoracje

  • 5 pomysłów na sezonowe dekoracje

Wiosenne dodatki do domu – 5 pomysłów na sezonowe dekoracje

Już niebawem dni staną się coraz dłuższe, a odczuwalna temperatura powietrza wzrośnie – przyroda dookoła zacznie kwitnąć, a świat flory i fauny wybudzi się z zimowego snu. W powietrzu znowu poczujemy powiew świeżości, zatem zbliża się idealny czas na zmiany w naszym domu. Nowe dodatki, zielone bukiety oraz żywe kolory pomogą nam podkreślić nadejście wiosny.

W sklepach o tematyce home&garden pojawi się mnóstwo wiosennych dodatków. Bez konkretnego pomysłu na wystrój i odświeżenie wnętrza możemy mieć niemały problem. Zróżnicowanie ozdób jest bowiem ogromne. Możemy kupić już gotowe dodatki lub zdecydować się na ozdoby wykonane samodzielnie. Wszystko zależy od naszej motywacji i efektu, który chcemy osiągnąć. Bo przecież zmiany nie muszą od razu oznaczać wielkiego remontu. Czasem wystarczy kilka drobnych przeobrażeń, aby Twój dom stał się wiosennym królestwem.

Jak przywitać wiosnę?

Dom, w którym zmiany pór roku są odczuwalne, żyje i oddycha naturalnym rytmem. Tworzenie sezonowych ozdób bardzo dobrze wpływa więc na nasze samopoczucie. To znak, że domownicy żyją w zgodzie z naturą i cieszą się nawet z najmniejszych rzeczy. Warto zatem tworzyć kolorowe ozdoby i przystrajać nimi mieszkanie – nie ma na to odpowiedniejszego momentu niż początek wiosny. Opcji jest wiele. Można pomalować stolik na żywy wiosenny kolor, porozwieszać wiosenne plakaty czy stworzyć bukiety, bo wiosna oznacza przecież wysyp kwiatów. Co istotne, wiosenne odświeżanie wcale nie musi być kosztowne. Wystarczy skorzystać z kodów rabatowych i okazji cenowych dostępnych w internecie.

DIY, czyli ozdoby z duszą

Ozdoby wykonywane własnoręcznie posiadają swego rodzaju duszę. Ich wykonanie nie musi być przy tym skomplikowane. Ma przecież dostarczać radości twórczej oraz dumy z uzyskanego efektu. Warto rozejrzeć się za niedrogimi dodatkami, z których możemy stworzyć wiosenny stroik. Można postawić również na kwiaty doniczkowe i przesadzić wiosenne kwiaty w kolorowe doniczki, zmieniającym tym samym aranżację parapetów, na których stoją. Dzięki temu nadamy wiosennego charakteru całemu mieszkaniu. Do ustawienia kwiatów można natomiast użyć naprawdę nietypowych pojemników, które wprowadzą nieco szaleństwa do całości. Sprawdź dostępne rabaty i możliwości zwrotu gotówki za dokonane zakupy. Home&You.

Wiosna, ptaszki i kolorowe obrazki

Ozdoby wiosenne niekoniecznie muszą być żywymi kwiatami lub kolorowymi ptaszkami. W ofertach wielu sklepów znajdziemy niebanalne plakaty, które możemy powiesić na ścianach naszego mieszkania. Oczywiście plakaty powinny pozostać w wiosennych barwach – pełne zieleni, łąk i dużych kwiatów. Takie obrazy same w sobie posiadają artystyczny charakter, lecz dodatkowy trik – np. oprawienie ich w kolorową ramę – wzmocni ich radosną estetykę. Możemy również postawić na plakaty z motywacyjnymi napisami, które wniosą powiew świeżej energii do mieszkania. Sprawdź aktywne kody promocyjne i otrzymaj zwrot gotówki za zakupy już teraz. Salony Agata.

Okno na zieleń

Okna stanowią podczas wiosny centralny punkt każdego pomieszczenia. Przez okno obserwujemy bowiem wiosenny krajobraz i każdego dnia dostrzegamy zmiany w otaczającej nas przyrodzie. Zieleń dobrze wpływa na samopoczucie domowników, dlatego nie powinniśmy ich zanadto zasłaniać. Propozycją na nadchodzącą porę roku jest zmiana standardowej firanki na barwną zasłonkę z wiosennym motywem. Wybór jest ogromny, a wykorzystując kody rabatowe, możemy jednocześnie otrzymać cashback za zakupy. Domondo.

Do sypialni!

W sypialni również czas na zmiany. Ciepłą, zimową pościel należy wymienić na lekki i wiosenny komplet pościeli. Wiadomo, że im więcej zieleni i kwiatów, tym lepiej. W ofercie tekstyliów znajdziemy wszystko, co potrzebne do urządzenia wiosennej sypialni: narzuty, pościele, dodatkowe poszewki i koce. Niczego więcej nie potrzeba, żeby dać drugie życie smutnej sypialni. Sprawdź aktualne okazje cenowe i z miejsca otrzymaj cashback za zakupy. Dekoria.

Piękny widok czy niesamowita tapeta?

Czasami z naszego okna nie ma takiego widoku na przyrodę, o jakim marzymy. Nic straconego! W takim przypadku na parapecie warto zorganizować sobie malutki, prywatny ogródek. Kolorowe doniczki z wyższych punktów dadzą nam namiastkę kwiecistej wiosny. My natomiast możemy skorzystać z promocji i kupić wiosenną tapetę, która odmieni nasz salon. Wiosenne powietrze czuć coraz mocniej, tak że czasu na decyzję zostaje coraz mniej. Sprawdź aktywne kody promocyjne i otrzymuj zwrot pieniędzy za zakupy. Myloview.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj