W podróż ze słuchawkami – najnowsze słuchawki bezprzewodowe z systemem redukcji szumów

  • Wygodne słuchawki

Bezprzewodowe słuchawki są prawdziwą małą rewolucją w świecie technologii. Pozwalają na o wiele większą wygodę, szczególnie podczas wykonywania ćwiczeń czy będąc w podróży. Dzięki nim, można bez przeszkód słuchać ulubionej muzyki. W poniższym wpisie przyjrzymy się słuchawkom bezprzewodowym z systemem redukcji szumów.

Czym jest system redukcji szumów?

Na początek przybliżymy samo zagadnienie systemu redukcji szumów. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na wyeliminowanie niepotrzebnych hałasów – inaczej mówiąc, do uszu dociera jedynie to, co leci w słuchawkach. Niepożądane fale dźwiękowe są wyłapywane i eliminowane przez specjalny system, dzięki czemu możliwe jest delektowanie się wysoką jakością dźwięku. Oczywiście nie ma systemów niezawodnych i warto pamiętać, że nawet słuchawki, które owy system posiadają, nie wyeliminują 100% hałasów. Samo działanie tego mechanizmu (i jego jakość!) może być też odmienne w zależności do modelu. Najlepsze modele słuchawek redukują natężenie dźwięku docierającego do naszych uszu zwykle o jakieś  15–20 dB.

Słuchawki bezprzewodowe – komfort i jakość

Może się wydawać, że tradycyjne słuchawki są już same w sobie wyróżniają się na tyle dużym komfortem słuchania, że nie jest konieczne umieszczanie w nich nowych funkcjonalności. Tymczasem okazuje się, że możliwe jest bezproblemowe połączenie zaawansowanej technologii z wygodą użytkownika.

Podczas wyboru właściwego dla siebie modelu dobrze przeanalizować, co konkretnie od takich słuchawek będziemy wymagać. Jeżeli chcemy osiągnąć naprawdę dobrą jakość dźwięku połączoną z odpowiednią wygodą noszenia, dobrze jest wybrać słuchawki nauszne. Liczne testy pokazują, że zamontowany system redukcji szumów jest w takich modelach o wiele bardziej wydajny i pozwala na zniwelowanie większej ilości szumów. Są one co prawda nieco większe niż słuchawki douszne, jednak wiele producentów stara się znaleźć kompromis pomiędzy dwoma różnymi rodzajami – stąd też wybrane modele bardzo często różnią się między sobą pod względem wielkości.

Wybierając słuchawki douszne bezprzewodowe warto jest mieć na uwadze, iż zazwyczaj są one naprawdę małe. Dla jednych jest to zaleta, dla drugich może okazać się nie lada problemem, bowiem zgubienie takich słuchawek może okazać się mniej trudne niż się wydaje. 😉

Jakie podstawowe funkcjonalności powinny mieć słuchawki bezprzewodowe?

Oczywiście nie tylko wygląd się liczy, ale również szereg dodatkowych funkcji, których poszukują klienci. Ponieważ głównym założeniem w trakcie kupna takich słuchawek jest podniesienie komfortu słuchania, warto więc zwrócić uwagę na przyciski zamontowane w ich obudowie. Odpowiednie ułożenie i łatwy dostęp pozwolą na szybkie zarządzanie słuchanym materiałem. Największą jakość z pewnością dadzą modele, które mają dotykowy system sterowania. Do podstawowych funkcjonalności należy przesuwanie w tył i w przód, zatrzymanie, odbieranie połączeń oraz zmiana poziomu głośności.

Najnowsze modele takich słuchawek mają także niezwykle prosty system parowania słuchawek z wybranym urządzeniem. Wystarczy włączyć Bluetooth, a następnie przyłożyć – słuchawki stają się w pełni kompatybilne np. smartfonem czy odtwarzaczem MP3.

W przypadku większych modeli dobrze jest zwrócić uwagę na to, w jaki sposób się składają. Kompaktowa konstrukcja będzie idealnie nadawała się na podróż, gdy nie będą one w użyciu. Takie modele w niskich cenach oraz na wyprzedażach można kupić w renomowanych sklepach jak OleOle czy Saturn.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj