Suchy szampon – co to jest i jak działa?

  • Suchy szampon – co to jest i jak działa?

Suchy szampon to kosmetyk, który dużą popularnością cieszy się przede wszystkich kobiet zapracowanych na co dzień, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Jak działa i czym tak w zasadzie jest ten specyfik?

Suchy szampon do włosów – charakterystyka

Suchy szampon liczy sobie już ponad 40 lat, ale większą popularnością cieszy się od niedawna. Kosmetyk ten doskonale sprawdza się wówczas, gdy nie ma zbyt wiele czasu na umycie włosów, a fryzura wymaga odświeżenia. Wchodzące w skład specyfiku składniki wchłaniają nadmiar sebum. Ponadto suchy szampon dodaje włosów objętości. Stanowi więc doskonałe rozwiązanie u osób, które z natury mają cienkie i rzadkie włosy. Kluczem do sukcesu jest jednak jego odpowiednia aplikacja, gdyż nieumiejętnie nałożony specyfik powodować może efekt odwrotny do zamierzonego.

Działanie suchego szamponu do włosów

Suchy szampon do włosów ma formę aerozolu w postaci proszku na bazie skrobi, ryżu lub owsa. W jego składzie znaleźć można substancje pochłaniające nadmiar sebum oraz oczyszczające skórę głowy z zanieczyszczeń różnego rodzaju. Kosmetyk pozwala na szybkie odświeżenie fryzury i poprawę jej wyglądu. Tym samym jest dobrym rozwiązaniem dla osób z przetłuszczającymi się włosami.

W skład suchego szamponu wchodzą wyciągi roślinne, olejki eteryczne oraz witaminy. Jednak nie jest to specyfik o działaniu takim samym jak zwykły szampon do włosów. Neutralizuje zanieczyszczenia na głowie, ale tylko na jakiś czas. Kosmetyki tego typu znaleźć można w wielu sklepach m.in. drogeriach sieci Hebe.

Suchy szampon – jak stosować?

W praktyce stosowanie kosmetyku nie powinno sprawiać większych problemów, ale warto w tym przypadku pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim na samym początku włosy należy dokładnie rozczesać, aby specyfik równomiernie pokrył skórę głowy. Potem butelką trzeba wstrząsnąć i spryskać włosy u nasady. Dla uzyskania lepszego efektu, zaleca się wmasowanie kosmetyku. Ostatni etap to wyczesanie szamponu.

Oczywiście suchy szampon nie może zastąpić zwykłego szamponu do włosów, który stosuje się na mokro. Produkt ten nie zawiera bowiem środków myjących i pielęgnujących. Jedynie odświeża skórę głowy i to na kilka godzin. Dlatego też następnego dnia trzeba umyć włosy normalnym kosmetykiem.

Jaki szampon suchy wybrać?

Obecnie wybór suchych szamponów do włosów na rynku jest bardzo duży. Do wyboru są preparaty z pudrem białym, kolorowym czy przezroczystym. Te pierwsze dedykowane są do włosów jasnych – naturalnych i farbowanych. Odświeżają fryzurę, a przy okazji delikatnie maskują odrosty. Produktu bezbarwne przeznaczone są do włosów każdego typu. Nie zostawiają bowiem po sobie żadnego osadu. Ostatnim rozwiązaniem są szampony z pigmentem, które przy okazji poprawiają kolorystykę włosów. Sprawdzają się one w przypadku różnego rodzaju kosmyków. W ich skład często wchodzą dodatkowo składniki nawilżające np. olejek z awokado.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj