Dobierz paletę makijażu dla siebie!

  • Dobierz paletę makijażu dla siebie!

Makijaż towarzyszy kobietom na co dzień – w pracy, na uczelni, podczas wyjść ze znajomymi na miasto. Czasem lepiej postawić na make up naturalny i delikatny, ale czasem warto zaszaleć z odważniejszymi kolorami. Dzięki odpowiednim kosmetykom można skutecznie ukryć mankamenty urody, podkreślić jej atuty czy odjąć sobie kilka lat. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej dla siebie palety do makijażu.

Jaką paletę do makijażu wybrać?

Panie, które chcą mieć wszystkie podstawowe produkty w jednym miejscu, powinny zdecydować się na uniwersalną paletę do makijażu. W sklepach znaleźć można zestawy, które zawierają pudry, róże, rozświetlacze, bronzery, cienie, szminki itd. Osobną kategorię tworzą palety złożone jedynie z różnego rodzaju cieni i pędzelków. Poza tym wyróżnić jeszcze można palety do makijażu ust czy palety do make upu kości policzkowych.

Palety cieni do powiek

Dzięki palecie tego typu można stworzyć naprawdę efektowny makijaż oczu. Warto przy tym dobrać produkt do swoich preferencji. Ciekawym rozwiązaniem są np. palety z cieniami matowymi. Pozwalają one na stworzenie zarówno makijażu delikatnego, jak i bardziej kolorowego, imprezowego. Kobiety, które lubią odważniejszy make up mogą zdecydować się także na palety z cieniami brokatowymi i bardzo intensywnymi pod względem kolorystyki. Duży wybór różnego rodzaju palet do makijażu znaleźć można m.in. w Sephora oraz Douglas.

Palety do makijażu oczu

W skład takich rozbudowanych palet poza samymi cieniami do powiek wchodzą również takie kosmetyki jak baza do makijażu oczu, kredki, wosk do brwi, pęseta czy pędzelki różnego rodzaju. Paletę tego typu warto dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Znaczenie mają osobiste preferencje, okazje, podczas których wykorzystywany będzie makijaż itd. Warto też zwrócić uwagę na do, czy dana paleta będzie użytkowana tylko przez jedną osobę, a może więcej – koleżanki, siostry itd.

Palety do makijażu ust i kości policzkowych

W skład palet do makijażu ust wchodzą różnego rodzaju szminki i błyszczyki. Mogą być to kosmetyki transparentne, matowe lub błyszczące.

Ciekawym rodzajem palet do make upu są palety do makijażu kości policzkowych. Wybór w tym zakresie jest dość mocno zróżnicowany. Są osoby, które do podkreślenia kości policzkowych wykorzystują róż. Inne z kolei preferują różnego typu pudry brązujące. Palety na ogół zawierają oba rodzaje kosmetyków.

Czy zakup palety uniwersalnej to dobry pomysł?

Oczywiście w przypadku takiej palety należy zdawać sobie sprawę z tego, że wybór poszczególnych kosmetyków nie będzie zbyt duży. Na palecie mszą się bowiem znaleźć zarówno kosmetyki do makijażu oczu, jak i ust czy kości policzkowych. Zróżnicowana powinna być także i ich kolorystyka. Z drugiej strony zakup takiej palety pozwala na uporządkowanie domowej kosmetyczki. Dzięki temu wszystkie najważniejsze kosmetyki znajdują się w jednym miejscu i nie trzeba ich szukać po całej łazience czy sypialni.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj