Jak wykonać delikatne loki?

  • Jak wykonać delikatne loki?

W pogoni za trendami łatwo się zagubić, a stylizacje włosów z sezonu na sezon nieustannie się zmieniają. Jest jednak sposób, aby pozostać zawsze na czasie – są nim delikatne loki. Ten uniwersalny format pozwala zachować styl zarówno w charakterze formalnym, jak i w modzie casualowej. Nie każdy jednak jest tak obdarowany przez naturę. Jeśli też należysz do tej grupy, niczym się nie przejmuj. Są sposoby, żeby temu zaradzić, a liczne promocje i kody rabatowe sprawiają, że jest to tańsze niż wizyta u fryzjera.

Kilka trików na łagodne loki

Podstawową kwestią jest pytanie, czy w ogóle warto ingerować w naturalny skręt włosów? Cóż, jeżeli tylko mamy taką potrzebę, to nie ma przeciwwskazań. Jest to zupełnie bezpieczne i nawet przy długotrwałym stosowaniu, włosy w końcu powrócą do naturalnego układu. Jednakże, jeśli stylizacja będzie wykonywana regularnie, włosy w końcu nabiorą czasowej tendencji do samoistnego wykręcania. Wówczas można nieco ograniczyć częstotliwość takich zabiegów.

Niezależnie od tego, czy zależy nam na długotrwałym pofalowaniu, czy też chcemy mieć delikatne loki na jednorazowy wypad – poniższe sposoby pomogą nam ten cel osiągnąć.

  • Sposób na suszarkę do włosów – większość dziewczyn na pewno zna ten trik, warto jednak go sobie przypomnieć i odnotować na szczycie listy. Suszarka to bowiem sprzęt o szerokim zastosowaniu. Z pomocą szczotki do włosów należy zawinąć kłębek włosów i przez kilka sekund suszyć punktowo to jedno miejsce. Czynność powtarzać w kilku miejscach do uzyskania pożądanego efektu. Dobra suszarka to całkiem skromny wydatek, jak na taką funkcjonalność, a z pomocą kuponów rabatowych dodatkowo zaoszczędzimy parę groszy.
  • Kręcenie prostownicą – to określenie może się wydawać istnym paradoksem. Bo jak to? Urządzenie z definicji prostujące może też kręcić? Jak najbardziej, ten sposób to swego rodzaju odmiana powyższej metody. Zamiast używać dwóch urządzeń – szczotki i suszarki, zastępujemy je jednym. Za pomocą rozgrzanej prostownicy łapiemy pasmo włosów i obracamy kilka razy wokół własnej osi. Następnie przytrzymujemy parę sekund i puszczamy. Podobnie jak wcześniej, czynność powtarzamy do momentu uzyskania satysfakcjonujących nas loków. Prostownica jest troszkę bardziej kosztownym urządzeniem, warto zatem sprawdzać aktualne okazje cenowe.
  • Kosmetyki skręcające – ta metoda polecana jest zwłaszcza osobom, które chcą uzyskać długotrwały efekt. Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju szampony, maski, odżywki czy kremy do stylizacji włosów pozwalające uzyskać efekt naturalnego pofalowania. Ich regularne użytkowanie pozwoli włosom na długi czas zachować tę zdolność. Wydatki są jednorazowo mniejsze niż w poprzednich sposobach, trzeba jednak systematycznie uzupełniać zapasy kosmetyków. Spokojnie, otrzymując częściowy zwrot za zakupy, koszty nie są wcale takie wielkie.
  • Lokówka, papiloty i inne – nie zapominajmy, że istnieją urządzenia dedykowane do falowania włosów. Celowo zostały odnotowane na końcu listy, gdyż są to formuły nieco przestarzałe. W świecie wielozadaniowości zdecydowanie bardziej opłaca się stosowanie uniwersalnych rozwiązań, dlatego o lokówce można wspomnieć jako o swego rodzaju relikcie, papiloty natomiast kojarzone są głównie z kinem lat 90-tych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj