Stwórz swoje kino domowe

  • Stwórz swoje kino domowe

Współczesna technologia pozwala na dobór takiego sprzętu, który będzie w pełni dostosowany pod nasze wymagania. Możliwe jest między innymi stworzenie własnego kina domowego. Z poniższego wpisu dowiecie się jak we własnym zaciszu stworzyć najbardziej spersonalizowane kino domowe.

Najważniejszy jest ekran

Podstawą stworzenia domowego kina jest oczywiście dobrej jakości ekran. Jeszcze do niedawna w tej dziedzinie przodowały telewizory, a im większe, tym lepsze. Obecna sytuacja na rynku jest zgoła inna. Coraz mniej ludzi decyduje się w ogóle na posiadanie telewizora, z uwagi na przewagę Internetu jako wiodącego medium.

Jeśli zatem chcesz wykonać domowe kino niskim kosztem, być może Twoim wymaganiom sprosta zwyczajny ekran komputera PC. Ta oszczędność może się opłacić, szczególnie jeśli dysponujesz większym ekranem. Ewentualne braki w jakości obrazu możesz nadrobić poprzez zapewnienie dobrej jakości nagłośnienia.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup projektora. To nieco powrót do przeszłości, jednak takie rozwiązanie cieszy wielu miłośników dobrego kina. Jego największą zaletą jest fakt, iż ceny zaczynają się już od 300 zł. Bardzo duży wybór projektorów z dobrych cenach znajdziesz w sklepie Media Markt. To, na czym będziesz oglądał zależy również od zdecydowania się na jedną z dwóch opcji. Pierwsza z nich kupienie rozsuwanego ekranu z materiału. Drugą opcją, o wiele bardziej oszczędną jest wykorzystanie wolnej, najlepiej białej ściany.

Rozmieszczenie kina domowego

Jeśli chcesz podejść do tematu profesjonalnie, konieczne jest dokonanie analizy względem ustawienia kina domowego. Musi być ono umiejscowione tak, by dźwięk odpowiednio dobrze się rozchodził. Najlepiej, jeśli w pomieszczeniu będzie dużo tkanin, które będą go pochłaniać. Dzięki temu zlikwidowany będzie efekt echa.

Liczy się również oświetlenie. Nie zawsze bowiem będziesz oglądać wieczorami. Dlatego ekran powinien być tyłem do źródła naturalnego światła. Jeśli nie masz takiej możliwości, zainwestuj w dobre rolety lub zasłony. Szeroki wybór różnych zasłon znajdziesz w sklepie Dekoria. W przypadku niewystarczającego zaciemnienia pomieszczenia nawet dobrej jakości ekran nie zagwarantuje wysokiej jakości obrazu.

Zwróć uwagę również na to, na czym będziesz siedział podczas oglądania filmów. Wielu miłośników kina decyduje się na tradycyjną kanapę, jednak nie brakuje entuzjastów sypialnianego stylu podczas oglądania. Dobierz rodzaj mebla tak, by siedzenie w nim przez wiele godzin nie było dla Ciebie uciążliwe, a wygodne i relaksujące.

Kino od środka

Zainwestowanie w dobrej jakości sprzęt to jedno. Liczy się to, co będziesz na nim oglądał. W tej kwestii dobrze jest zdecydować się na platformy, które w atrakcyjnych cenach oferują szeroką gamę filmów i seriali. Do jednych z najczęściej wybieranych należy Player. Od konkurencji wyróżnia go różnorodność oferowanych materiałów. Można na nim znaleźć kino dla całej rodziny, co liczy się przede wszystkim dla wielu użytkowników tego typu platform. Dostępne są zarówno hity kinowe, jak i dokumenty czy programy rozrywkowe.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj