Jak przekonać niejadka do jedzenia?

  • Jak przekonać niejadka do jedzenia?

Brak odpowiedniego odżywiania znacząco wpływa na odporność organizmu i samopoczucie. Wszyscy o tym doskonale wiemy, jednak sprawa nie zawsze jest taka prosta, szczególnie, gdy chodzi o dzieci. Często bardzo trudno namówić je do jedzenia warzyw i odpowiednio dużych porcji. Co zrobić, gdy Twoje dziecko jest niejadkiem i jak przekonać je do domowego jedzenia?

Odpowiedni sposób podania kluczem do sukcesu

Dzieci są bardzo spostrzegawcze. Lepiej reagują na różne kolory i ciekawe kształty. Dlatego w przypadku dziecka, szczególnie takiego, które nie jest zbyt chętne do spożywania posiłków, ważne jest odpowiednie podanie jedzenia. W supermarketach i sklepach z akcesoriami dla dzieci znajdziesz kolorowe sztućce, talerze i kubeczki. Bardzo ładne naczynia dla dzieci znajdują się w ofercie sklepu home&you. Dzięki takiej wesołej zastawie, którą możesz kupić z wykorzystaniem specjalnych kodów rabatowych, posiłki dla Twojego dziecka będą na pewno o wiele ciekawsze i przyjemniejsze. Dobrze jest skorzystać z okazji cenowych i kupić kilka różnych zestawów, aby dziecko mogło samo wybierać, na którym talerzu chce zjeść dzisiaj obiad lub kolację. Poza kolorową zastawą bardzo ważny jest oczywiście sposób podania samego jedzenia. Gdy już kupisz odpowiednie talerzyki z wykorzystaniem wyjątkowych rabatów w sklepach dla dzieci i razem ze swoją pociechą wybierzecie idealną zastawę na ten dzień, to czas ułożyć na niej posiłek. Dzieci zwracają uwagę na kształty i kolory. Pobudza to ich wyobraźnię i zachęca do jedzenia. Dlatego warto się trochę nagimnastykować i ułożyć domek z kanapek bądź inne ciekawe kształty z surówki i mięsa na obiad.

Zabierz dziecko ze sobą na zakupy

Zakupy spożywcze z dzieckiem to coś, czego większość rodziców stara się unikać. W pojedynkę o wiele łatwiej sprawdzić wszystkie promocje i kupić wszystko to w konkurencyjnych cenach i z wykorzystaniem specjalnych kuponów promocyjnych. Jednak zabranie ze sobą dziecka do sklepu sprawi, że maluch będzie miał możliwość samodzielnego wybierania produktów, które później będzie jadł na obiad i inne posiłki. Dlatego warto zapytać malucha, czy woli np. zjeść marchewkę, czy raczej cukinię. Dzięki możliwości podjęcia decyzji samodzielnie każdy kolejny posiłek będzie o wiele bardziej ekscytujący, bo maluch będzie miał świadomość własnego wkładu w przygotowanie jedzenia. Ponadto podczas zakupów istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że dziecko zaciekawi się kolorowymi warzywami i zdrowymi przekąskami, po które będzie mogło samodzielnie sięgnąć z półki. Oczywiście podczas takich wypraw bardzo ważne jest, aby omijać sekcje z niezdrowymi słodyczami i napojami, które mogą okazać się trudną do przezwyciężenia pokusę dla malucha.

Po zdrowe i ciekawe przepisy dla małych niejadków warto sięgnąć do literatury fachowej. Tutaj znajdziemy wiele pomysłów i inspiracji co przygotować i w jaki sposób ciekawie podać danie. Tego typu książki z fachowymi poradami znajdziemy w najpopularniejszych księgarniach – w Ravelo, Empiku.

Wychowywanie niejadka wcale nie musi być aż takie trudne. Spróbuj zachęcić dziecko do jedzenia poprzez zabawę i staraj się dawać mu wybór odnośnie tego, co będzie jadł. Korzystajcie ze specjalnych kodów rabatowych i wspólne podejmujcie decyzje. Dzięki możliwości zaangażowania się w przygotowywanie posiłku i wybieranie składników Twoja pociecha może chętniej patrzeć na owoce i warzywa oraz zdrowe, domowe obiady. Jeśli połączysz to z odpowiednią formą podania posiłku, to na pewno uda Ci się osiągnąć sukces! Pamiętaj jednak, że nie można przesadzać. Porcje zwiększaj stopniowo i układaj na talerzu w taki sposób, aby wyglądały na mniejsze, niż w rzeczywistości.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj