Slow life – od czego zacząć?

  • Slow life

Lato to doskonały moment na to, by rozpocząć swoje życie według zasad slow life – pełne harmonii i korzyści. Bezustanna pogoń za dobrami materialnymi i brak wypoczynku wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie i relacje społeczne. Podpowiadamy zatem, jak zwolnić tempo i cieszyć się z drobnych rzeczy.

Slow life – na czym polega?

Wbrew pozorom filozofia ta nie promuje życia w ślimaczym tempie. Chodzi o to, by wsłuchać się w nasz wewnętrzny rytm i podążać w zgodzie z nim celebrując każdą chwilę. Spacer, własnoręcznie przygotowany posiłek, rozmowa z bliskimi, zabawa z dziećmi, powolna kawa o poranku to ważne elementy slow life. Nurt ten opiera się na zachowaniu równowagi pomiędzy pracą zawodową, relacjami z rodziną i przyjaciółmi, rozrywką oraz własnymi potrzebami, również duchowymi. To stan umysłu, który sprzyja odnajdywaniu szczęścia i spokoju.

Zachęcamy Cię do przeczytania poradnika „Slow life. Zwolnij i zacznij żyć” autorstwa Joanny Glogazy, który doskonale opisuje zasady tej filozofii. Książki dostępne są w Empiku oraz w księgarni Matras. Zdobądź aktualne kody rabatowe i skorzystaj z proponowanej zniżki.

Slow life – jakość i minimalizm

Bardzo istotne jest, aby żyć świadomie – na podstawie własnych przemyśleń i ważnych dla nas wartości. Rozpoczynając przygodę ze slow life, należy przede wszystkim ustalić priorytety i wyznaczyć najważniejsze cele życiowe. To na nich powinna skupiać się nasza uwaga i energia. Daj sobie jednak czas na zmiany i wprowadzaj wszystko małymi krokami, najlepiej zaczynając od dziś.

Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Minimalizm doskonale współgra z filozofią slow life. Zastanów się, które przedmioty w Twoim domu i szafie są zbędne – jedynie ograniczają przestrzeń, zabierają czas i blokują przepływ pozytywnej energii. Możesz je sprzedać na Allegro lub oddać komuś, kto potrzebuje ich bardziej od Ciebie.

Zrezygnuj z kupowania dużej ilości rzeczy niskiej jakości. Wybieraj wszystko świadomie – sprawdź, z jakiego materiału wykonano produkt, czy jest wytrzymały i zastanów się, w jaki sposób go wykorzystasz. Pamiętaj, że nie zawsze wysoka cena świadczy o wysokiej jakości. Artykuły na które warto zwrócić uwagę, dostępne są w sklepie DaWanda – charakteryzuje je to, że wykonane są ręcznie z najlepszych materiałów, jedynie przez polskich producentów.

Minimalizm w slow life to także rezygnacja z czynności, które nic nie wnoszą do naszego życia, a tylko zabierają nam cenny czas. To sztuka wyboru – nie można mieć wszystkiego, chyba że decydujesz się na niską jakość doświadczenia. Zamiast stać w korkach wybierz rower lub idź na nogach i ciesz się otaczającą przyrodą. Zrezygnuj też z zajęć i spotkań, które Cię nie interesują, w zamian pobaw się z dzieckiem, spędź czas ze znajomymi, odpocznij lub wyjedź w podróż marzeń. Bogatą ofertę wypoczynku znajdziesz w renomowanym biurze podróży Tui.

Slow food

Idea slow food to ważny element życia slow – opiera się na jedzeniu powoli i w spokoju, celebrując smak każdej potrawy. Ważne, by wybierać lokalne i ekologiczne produkty od sprawdzonych sprzedawców oraz przestrzegać zasad zdrowego żywienia. Ma to nie tylko wpływ na jakość naszego życia, ale także na nasze samopoczucie. Ważne jest to, w jaki sposób przygotowujemy, spożywamy i podajemy posiłki.  Zawsze warto wybrać się na targ po świeże warzywa i owoce, upiec własnoręcznie chleb i przygotować napój owocowy. Zachęcamy szczególnie do zainwestowania w sokowirówkę lub wyciskarkę wysokiej klasy – soki to nieocenione źródło witamin. Odpowiedni sprzęt AGD można kupić w sklepie Media Expert – sprawdź koniecznie aktualne promocje.

Świadome życie na wolnych obrotach pozwala złapać równowagę i dystans do otaczającego nas świata. Sprawia, że stajemy się bardziej szczęśliwi i wolni. W slow life istotne jest, aby dbać o własne potrzeby i wybierać to, co jest dla nas najważniejsze.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj