Najskuteczniejsza ochrona przed komarami i kleszczami

  • skuteczna ochrona przed komarami i kleszczami

Piękna pogoda zachęca do wycieczek na zielone tereny – niestety często są one królestwem takich owadów jak kleszcze i komary. Ich ugryzienia są nie tylko niemiłe i swędzące, ale niekiedy mogą wręcz stanowić zagrożenie dla ludzkiego życia. Oto kilka sposobów jak skutecznie zabezpieczyć się przed ich ugryzieniami lub zniwelować ich skutki.

Naturalne preparaty na kleszcze i komary

Ochrona przed owadami nie musi opierać się wyłącznie na produktach chemicznych. Od wieków bowiem nasi przodkowie radzili sobie z tym problemem poprzez dary, jakie dawała im sama natura. Obowiązujący właśnie trend na bycie EKO sprawia, że na sklepowych półkach nie brakuje produktów, które oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach.

Ludzki organizm można chronić od wewnątrz, poprzez spożywanie ziół i herbat o działaniu antyseptycznym oraz antybakteryjnym. Takie preparaty zaleca się spożyć jeszcze przed ewentualnym kontaktem z kleszczem lub komarem. Poprzez działanie m.in. takich składników jak liść brzozy, kwiat wiązówki, owoc róży czy ziele macierzanki, naturalna bariera ochronna organizmu jest wzmocniona, a co więcej, skutki ukąszenia są łagodniejsze. Tego typu preparaty znaleźć można w atrakcyjnych cenach m.in. w sklepie internetowym Stragan Zdrowia.

Chcąc korzystać z naturalnych preparatów, warto jest również sięgać po olejki oraz koncentraty. Można je wykonać samodzielnie, jak również zakupić w aptekach oraz sklepach z ziołami. Ich działanie jest proste – kleszcze oraz komary nie lubią określonych zapachów m.in. tymianku, szałwii, lawendy czy mięty pieprzowej. Skrapiając skórę tymi zapachami tworzymy wokół siebie zapachową aurę, która odstrasza owady i zniechęca je do ukąszenia.

Preparaty przeciw kleszczom i komarom

Można w walce z owadami sięgnąć również po liczne preparaty przeciw komarom czy kleszczom. Podczas zakupu warto jest sięgać nie tylko po sprawdzone marki, ale również po takie produkty, które działają na różne rodzaje owadów. Zazwyczaj są one dostępne w formie sprayu, dzięki czemu możliwe jest dokładne rozprowadzenie zawartości na powierzchni całego ciała. Szeroka gama takich preparatów znajduje się z drogerii Rossmann i można ją nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w sklepie internetowym – wiele z nich w sezonie letnim jest na promocji.

Jak unikać ugryzień?

Ważne jest nie tylko to, jakie preparaty się stosuje, ale również jakie działania podejmuje się, by uniknąć ugryzień. Jeśli chodzi o komary, unikanie ugryzień tego typu jest dość trudne. Warto jednak kierować się zasadą, iż po deszczach, szczególnie w ciepłe dni, ich ilość może być zwiększona. To samo tyczy się terenów podmokłych. Ich większe ilości znajdują się również w zarośniętych, niskich krzewach.

Jeśli chodzi o kleszcze, warto jest ubierać długie spodnie oraz koszulki z długim rękawem. Ponadto należy unikać kontaktu bezpośredniego z roślinnością, jeśli nie jest to konieczne. Po spacerze warto jest dokładnie pooglądać całe ciało, w szczególności pachwiny.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj