Dźwięki przy ognisku – głośniki i inne akcesoria na wyjazd

  • Muzyka na ognisku

Miłe wieczory przy cieple ogniska to zdecydowanie jedna z najstarszych i zarazem najbardziej popularnych form spędzania czasu w wakacje. Wielu z nas stara się to wyjątkowe wydarzenie umilić poprzez słuchanie muzyki. Jaki zatem sprzęt będzie najlepszy do odtwarzania w tych nietypowych i nieco trudnych warunkach?

Przenośne głośniki

Myśląc o słuchaniu muzyki na zewnątrz pierwszym trafem z pewnością będą przenośne głośniki, które od kilku lat biją rekordy popularności. Zdecydowanie jest to jedna z najbardziej wygodnych form słuchania muzyki poza domem, z uwagi na niewielkie rozmiary takiego sprzętu. Ponadto jest to też rodzaj technologii, która pozwala na pełną swobodę w ustawianiu nagłośnienia. Do odtwarzania takiej muzyki nie są konieczne żadne kable. Wystarczy połączyć się poprzez opcję Bluetooth ze smartfonem, tabletem czy komputerem.

Podczas wyboru takiego typu sprzętu dobrze jest zwracać uwagę na dodatkowe opcje, jakimi jest np. możliwość podłączenia pendrive (dzięki czemu nie jest konieczne podłączanie dodatkowych urządzeń) lub sterowanie głosem. Coraz więcej przenośnych głośników jest urządzeniem grającym samym w sobie, dzięki wbudowanym modułom radia FM i automatycznym wyszukiwaniu stacji radiowych. Wbudowane akumulatory zapewniają długi czas pracy działania głośnika, niekiedy nawet do 20 godzin. Szeroka oferta tego typu głośników znajduje się w sklepie Electro.pl, gdzie warto szukać atrakcyjnych promocji.

Zestawy do odtwarzania muzyki

Dla tych, którzy przy ogniskowym cieple mogą pozwolić sobie na nieco bardziej rozbudowany sprzęt, polecamy coś więcej, niż tylko zwykły głośnik – zestaw muzyczny. Niegdyś tego typu sprzęt znajdował się w niemal każdym domu, obecnie poprzez postęp technologiczny nieco odchodzi do lamusa. Warto go jednak wybrać na tego typu spotkania, ponieważ pozwala na uzyskanie dużo lepszej jakości muzyki. Podstawowe zestawy posiadają zazwyczaj jednostkę główną oraz dwie kolumny. Ich wielkość często jest podyktowana jakością muzyki, jednak wszystkie urządzenia tego typu posiadają wzmacniacze. Dobrze jest rozważyć dokupienie nie tylko większej ilości głośników, ale również różnych ich typów jak np. subwoofer.

Ponadto jest tutaj morze możliwości, jeżeli chodzi o sposób odtwarzania muzyki. Oczywiście nowe modele można bez problemu skorelować z innymi urządzeniami jak np. telewizory czy odtwarzacze DVD i Blu-ray. Warto jednak, by taki odtwarzacz posiadał chociaż możliwość połączenia się z pendrive.

Jeśli natomiast chodzi o nieco mniej nowoczesne dodatki, warto jest zakupić sprzęt, który posiada możliwość odtwarzania muzyki z nośników, które nie są już popularne czy nawet produkowane. Oczywiście mowa tu o możliwości odtwarzania kaset magnetofonowych. Taka opcja pozwoli na odtworzenie starych zasobów, na których z pewnością znajdzie się niejedna ogniskowa przyśpiewka – to samo tyczy się odtwarzacza CD. Szeroka oferta odtwarzaczy muzycznych znajduje się w Saturn w niskich cenach.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj