Regeneracja skóry po lecie – jakie kosmetyki wybrać?

  • regeneracja skóry

Chociaż lato już dawno minęło, z pewnością wielu z nas odczuwa jeszcze jego skutki. Nie ma tu mowy o opaleniźnie, a raczej o zmęczonej skórze, która pomimo upływu czasu nie jest w stanie dojść do siebie. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się w jaki sposób zregenerować skórę po wakacjach.

Dlaczego skóra po lecie wymaga specjalnego traktowania?

Lato jest szczególną porą roku dla skóry, ponieważ w tym okresie odsłaniamy jej o wiele więcej, aniżeli w pozostałych okresach. W związku z powyższym skóra jest szczególnie narażona na niekorzystne warunki. Przede wszystkim jednym z najbardziej oddziałujących negatywnie aspektów jest słońce. Chociaż sprawia ono, że nasza skóra wygląda pięknie i korzystnie, tak naprawdę wiąże się to z bardzo dużym ryzykiem nie tylko zachorowania, ale również nadmiernego przesuszenia.

Ponadto w okresie letnim często wybieramy się w rejony, w których panuje zupełnie inny od naszego polskiego, klimat. W wyniku tego skóra może „starać się” bronić przed nowymi warunkami.

Ostatnią kwestią jest przebywanie w dużej ilości poza domem, w warunkach, w których panuje słone powietrze lub jest szczególnie wietrznie. Takie klimaty niosą ze sobą wiele zagrożeń dla schowanej przez większość roku skóry.

Na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji skóry po lecie?

To, jak zaczniemy dbać o skórę w dużej mierze definiuje to, jak będzie ona reagowała na następne zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego szczególnie ważne jest rozpoczęcie wszystkich czynności od odpowiedniego peelingu. Można go wykonać samemu, jednak lepiej jest korzystać z gotowych mieszanek. Najlepiej, by były one oparte na w pełni naturalnym składzie. Takie propozycje w korzystnych cenach można znaleźć w sklepie Crème de la Crème. Sam peeling powinien być dostosowany do rodzaju naszej skóry. Jeśli jest ona szczególnie delikatna, zaleca się stosowanie peelingów enzymatycznych, które nie wymagają mechanicznego pocierania.

Peeling przede wszystkim złuszcza martwy naskórek, jak również usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Jego działanie sprawia, że stosowane po nim kosmetyki dużo lepiej się przyjmują, a ich działanie jest skuteczniejsze.

Właściwe nawilżenie

Skóra po lecie jest przede wszystkim bardzo wysuszona, dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżenie. Oczywiście podstawą są balsamy i kremy, jednak warto pamiętać, że również inne rodzaje kosmetyków mają właściwości nawilżające. Dobrym przykładem jest seria kosmetyków od Tołpy, gdzie w niskich cenach znaleźć można różnego rodzaju toniki oraz płyny micelarne, właśnie o działaniu nawilżającym.

Kiedy można stwierdzić, że skóra się zregenerowała?

Po lecie szczególnie widoczne są różnego rodzaju zaczerwienienia oraz w bardziej ekstremalnych przypadkach oparzenia. Pomimo iż skóra jest sucha, często dochodzi o nadmiernego złuszczania się naskórka. Oznaką, że prowadzona przez nas pielęgnacja jest skuteczna, jest fakt, iż skóra zaczyna świecić naturalnym blaskiem. Ponadto zanika proces złuszczania się i poprawia się jej ujędrnienie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj