Przytulne wnętrze – inspiracje dywanowe

  • Najlepsze dywany

Dom kojarzy się nam ze spokojem i relaksem. Jest naszą przystanią, w której odpoczywamy po ciężkim dniu. Bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami klasycznych pomieszczeń, czy wolimy nowoczesny styl, od wystroju wnętrza oczekujemy jednej, niezwykle ważnej cechy – przytulności. Wydawać by się mogło, że pokój,w którym wypoczywamy, możne ocieplić jedynie blask ognia pochodzący z kominka. Nic bardziej mylnego. Przytulny charakter wnętrza najprościej stworzyć dzięki odpowiednio dobranym dodatkom. Od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od kupna dywanu. Odkryta podłoga daje często nieprzyjemne wrażenie chłodu. Sprawia, że pokój wydaje się surowy, co negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Brak ciepłego i grubego dywanu jest najbardziej odczuwalny zimą, gdy ciągnący od podłogi chłód wyziębia stopy. W takich sytuacjach dywan jest wręcz niezastąpiony. Gdzie znaleźć taki, który będzie cechował się wysoką jakością wykonania oraz wpasuje się do naszego wnętrza? Warto zajrzeć na Dywante.pl lub Dekoria.pl. Szeroki wybór dostępnych wzorów i kolorów w tych sklepach, gwarantuje znalezienie idealnego dywanu.

Kolor i styl to podstawa

Dywan powinien pasować do wnętrza pod względem kolorystki, wielkości, a także stylu. Nowoczesność w jednobarwnych pomieszczeniach zaakcentują dywany w intensywnych kolorach. Fiolety i czerwienie świetnie skomponują się z szarymi ścianami. Z kolei soczyście zielony, gruby dywan ożywi beżowe pokoje. W nowoczesnych wnętrzach warto wyróżnić jeden lub dwa kolory przewodnie przełamujące jednolite stonowane ściany. Pokojom w stylu skandynawskim przytulnego charakteru doda dywan o grubym włosiu w pastelowym kolorze lub jasnym odcieniu szarości. W klasycznych wnętrzach dobrze sprawdzą się dywany w naturalnych odcieniach (np. brązu), które będą świetnie komponować się z drewnianymi meblami.

Tym, którzy lubią nieszablonowe i odważne aranżacje, do gustu przypadnie czarny dywan z łowickimi motywami. Będzie on doskonale pasował do rustykalnych lub nowoczesnych pomieszczeń z folklorystycznymi akcentami. Bogato zdobione dywany – dzięki temu, że przyciągają uwagę – rozwieją nudę we wnętrzach, którym brakuje dodatkowych elementów kolorystycznych.

Rozmiar ma znaczenie

Jeżeli chodzi o rozmiar dywanu, te duże sprawdzają się w pomieszczeniach, w których podłoga nie spełnia walorów estetycznych. Tylko w przypadku niezbyt zadbanej podłogi powinniśmy decydować się na całkowite jej zakrycie. Nowego i ładnego parkietu nie warto zakrywać w całości – on sam w sobie stanowi już ozdobę pomieszczenia. Lepiej w takiej sytuacji zdecydować się na mały dywanik, który zaakcentuje przytulność pomieszczenia.

Dywan to także dobra ochrona przed porysowaniem podłogi. Sprawdzi się więc nie tylko pod stolikami do kawy. Dywany warto położyć w każdym miejscu, w którym parkiet jest najbardziej narażony na zniszczenie – przy drzwiach balkonowych i wejściowych albo pod krzesłami.

Rynek aranżacji wnętrz oferuje bardzo bogaty wybór dywanów i dywaników w przeróżnych stylach i kolorystyce. Taka szeroka oferta sprawia, że o wiele łatwiej znaleźć dywan, który doskonale uzupełni nasze wnętrza i nada im odpowiedni charakter.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj